10°C

28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
28 marca 2024
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Kotwica 50 – czternasty mecz bez porażki„Weekendowa wycieczka” Kotwicy 50 do Trójmiasta i okolic, zaowocowała 222 punktami oraz ósmą    i dziewiątą „setką” w sezonie, wieńczącymi zwycięski marsz w rundzie zasadniczej 2 ligi.

W sobotę, 5 marca „czarodzieje” spotkali się w Gdyni, z przeżywającym drugoligową przygodę Itago. Nasi do spotkania podeszli chyba zbyt nonszalancko, bo w pierwszych dwóch kwartach stracili aż 50 oczek. Szczególnie w pierwszej, hasło „bij mistrza” przyświecało akcjom gospodarzy. Wysoka ich skuteczność, poparta czterema „trójkami”, przy naszej mało dokładnej obronie, przyniosła czteropunktową przewagę ( choć chwilowo było już 14 punktów). Ostatnie trzy minuty drugiej kwarty zdominował Grzesiek Arabas, oddając pięć kolejnych celnych rzutów (w tym 4x3), zaliczając czternaście oczek i wyprowadzając kołobrzeżan na prowadzenie.

Druga połowa już „normalna”; trzecia kwarta dziesięcioma, czwarta również tyloma, aż do szczęśliwej „setki”, którą przeskoczył Paweł Kowalczyk. W całych zawodach trenerzy mocno rotowali składem, starając się zachować siły graczy na mecz w następnym dniu.

Itago Gdynia  -  Kotwica 50 Kołobrzeg    77 : 101     (26:22, 24:32, 14:24, 13:23)
Itago: P.Pęksyk  17, K.Kozakiewicz  13, T.Portacha  11, Sz.Janiewski  10, M.Orlik  9
Kotwica 50: G.Arabas  21 (5x3, 4 zb.),  P.Kowalczuk  14 (6 zb., 2 bloki),  Ł.Wichniarz  13 (2x3, 83 proc. z gry),  M.Chudy  10 (1x3, 100 proc. z gry!!!),  M.Djurić  10 (3 zb.),  P.Lasota  9, G.Dobriański  7,  P.Pawłowski  6,  D.Mieczkowski  6 (7 asyst),  D.Neumann  5 (4 as.)

Niedziela, to już niepodzielne panowanie na władysławowskim parkiecie przodownika tabeli. Ani przez chwilę młodzież z SMS-u nie była równorzędnym przeciwnikiem  Kotwicy 50. Zawody byłyby bez historii; gdyby nie… rekord drugiej ligi w ilości zdobytych punktów. Na każdy punkt zdobywany przez gospodarzy, kołobrzeżanie odpowiadali dwoma, a już pierwsza i czwarta kwarta była „popisem mistrza”. W tych dwóch częściach meczu nasi rzucili 70 oczek. W całym meczu zaliczyliśmy też 30 asyst. Preferowany przez Kotwicę system ofensywy z zabezpieczeniem przed kontratakiem, przyniósł więcej zbiórek na atakowanej tablicy przeciwnikowi, ale my z kolei, zwyczajowo już, mieliśmy przewagę szybkich ataków i zdobytych punktów po stratach przeciwnika. Koszykarskie nadzieje z SMS-u, pogodzone chyba już przed meczem z porażką, nie podjęły walki z liderem, kończąc rundę na dziewiątym miejscu.

SMS PZKosz Władysławowo  -  Kotwica 50 Kołobrzeg   59 : 121     (19:37, 11:23, 14:28, 15:33)
SMS PZKosz:  M.Czyż  14, B.Majewski  12,  D.Gołębiowski  8,  M.Kierlewicz  7
Kotwica 50:  P.Pawłowski  25 (3x3, 4 zb., 3 as.),  Ł.Wichniarz  16 (22x3),  P.Lasota  16 (4 zb.),  M.Chudy  15 (3x3, 4 zb., 6 as., 3 przechwyty),  P.Kowalczuk  14 (7 zb.),  D.Mieczkowski  11 (6 zb., 8 as., 2 przechw.),  G.arabas  11 (3x3, 4 zb., 3 as., 3 przechw.),  M.Djurić  9 (1x3, 3 zb.),  D.Neumann  4 (6 as.),  G.Dobriański

To już koniec rundy zasadniczej. Przechodzimy do gier play off. Rozpoczniemy je walką z ósmym zespołem naszej grupy, o wyjście z niej i przywilej dalszych gier z czwartą drużyną grupy mazowiecko – podkarpackiej. Gościć więc będziemy Obrę Kościan, a po przewidywanych wygranych, czekać nas będą, najprawdopodobniej, gry z Gimbaskets Przemyśl ( bądź Smoolky Warszawa). Warto podkreślić, że Kotwica 50 Kołobrzeg jest rekordzistką całej 2 ligi (48 drużyn) w ilości zdobytych punktów w rundzie zasadniczej (2018 punktów), ilości zdobytych punktów w meczu (121), jak też ilości meczów zakończonych przekroczeniem „setki” (9 takich zwycięstw). Liczymy, że kolejne zwycięstwa będą równie widowiskowe oraz przyniosą wiele emocji i zadowolenia dopingującym nas kołobrzeskim, i nie tylko, kibicom.

Na następny mecz, bitwę o „wyjście” z grupy, Kotwica 50 zaprasza do Milenium już w piątek, 11 marca, o godz. 18.00.