menu

Derby Pomorza: Kotwica uległa Czarnym

Kotwica uległa zawodnikom ze Słupska w wyjazdowym meczu derbowym 82:73 po bardzo ciekawym spotkaniu. Niestety, tym razem się nie udało.

Zaczęło się fatalnie dla kołobrzeżan. Faworyzowany zespół ze Słupska zagrał fantastycznie w pierwszej kwarcie, a Czarodzieje z Wydm nie mogli znaleźć sposobu na zatrzymanie rywali. Do tego słaba skuteczność gości sprawiła, że Kotwica przegrała tę kwartę 29:16 i zdawało się, że mecz będzie jednostronny.

Druga kwarta była już zdecydowanie lepsza w wykonaniu naszych graczy, ale nie udało się odrobić ani jednego punktu z 13, jakie wypracowali w pierwszej kwarcie gracze ze Słupska. Do przerwy na tablicy wyników było 54:41 dla gospodarzy.

Nie wiemy co trener Kotwicy Dariusz Szczubiał powiedział swoim graczom w przerwie meczu, ale z szatni na boisko wyszedł zupełnie inny zespół. Obrona strefowa jaką postawili kołobrzeżanie okazała się strzałem w dziesiątkę. Gospodarze łapali faul za faulem, a Darrell Harris zbierał kolejne piłki w obronie i ataku (15 w całym meczu). Na początku kwarty cztery punkty zdobył duet Harris i Scott. Potem dwie trójki Scotta i Zabłockiego sprawiły, że Kotwica w 3 minucie kwarty miała 10 oczek przy tylko dwóch punktach rywali. Do gonitwy dorzucili też swoje trzy grosze Diduszko oraz Harris i cała kwarta skończyła się wygraną Kotwicy aż 8:20! Słupsk był w zasięgu jednego punktu - do końca 3 kwarty gospodarze prowadzili 62:61, a mecz rozpoczął się od początku.

Na początku czwartej kwarty Darrell Harris dał Kotwicy upragnione prowadzenie po pięknej akcji podkoszowej. Gracze Czarnych zdobyli kolejne cztery punkty, jednak niesamowity Scott daleko sprzed linii za 3 punkty dał Kotwicy remis 66:66. I wtedy coś się zacięło. Słupsk ruszył do ataku, a zbyt indywidualna, nieskuteczna gra Kotwicy w wykonaniu głównie Fishera i Scotta sprawiła, że gospodarze zaczęli uciekać. Seria punktów Czarnych przełamana jedynie trójką Dawida Bręka ustaliła wynik meczu. Kołobrzeżanie kompletnie pogubili się w końcówce i to dla nich mecz zakończył się porażką 82:73.

Dla Czarnych to trzecie zwycięstwo z rzędu i tym samym obejmują oni pozycję lidera w tabeli. Kotwica, niestety, zalicza kolejną porażkę na wyjeździe. Rywal okazał się dziś za mocny dla Czarodziejów, choć po trzeciej kwarcie kibice mogli narobić sobie smaku na wygraną. To był ósmy mecz Kotwicy w Słupsku i do tej pory w całej historii meczy ekstraklasy wywieźliśmy z Hali Gryfia tylko jedną wygraną. Czy można już mówić o Słupskiej klątwie?

ENERGA CZARNI SŁUPSK - KOTWICA KOŁOBRZEG 82:73
29:16, 25:25, 8:20, 20:12