menu

Pewne zwycięstwo Polpharmy

Ten mecz był dla obu drużyn 'do wygrania'. Sąsiadujące w tabeli Kotwica i Polpharma, dawały gwarancję ciekawego meczu, gdzie trudno było wytypować faworyta.


Pierwsze punkty meczu zdobył Kenneth Henderson i jak okazało się później było to jedyne prowadzenie gospodarzy w tym spotkaniu. Zawodnicy gości bezlitośnie dziurawili kosz Kotwicy, przy wyraźnej nieskuteczności kołobrzeżan. Tomasz Cielebąk, były gracz Kotwicy, ciepło przyjęty przez kibiców z Kołobrzegu (wręczono mu nawet flagę miasta), pokazał, że doskonale pamięta jak rzuca się do kosza w Hali Millenium. Wtórujący mu Michael Hicks, który rzucił w tej kwarcie swoje dwie trójki, a także ostra obrona gości przyczyniła się do przegranej w tej kwarcie aż 18 punktami. Pierwsza kwarta praktycznie ustaliła wynik całego meczu, którego goście dzielnie bronili aż do końca.

Drugą kwartę otworzył Adam Metelski, dorzucając kolejne dwa punkty dla Polpharmy. Podwyższając prowadzenie na 10:30 dla gości. Mimo chwilowego zrywu Kotwicy i serii punktów którymi podzielili się Ted Scott i Darell Harris, do końca pierwszej połowy spotkania nie udało się nadrobić ani jednego oczka. Obie drużyny wielokrotnie próbowały podwyższyć wynik, jednak bezskutecznie. Po dwudziestu minutach gry Polpharma wygrywała w Kołobrzegu 25:44.

Trzecia kwarta zaczęła się udanie dla gospodarzy. Pamiętając poprzednie mecze Kotwicy, można było mieć nadzieję, że trener Szczubiał zmotywował swoich graczy na tyle dobrze, że ruszą z odsieczą i odgryzą się za pierwszą kwartę. Sześć puntów z rzędu zdobytych przez duet Sikora i Zabłocki mogły dać nadzieję na to, że Kotwica jeszcze powalczy w tym meczu. Niestety, Polpharma grała świetnie zespołowo i kolejni jej gracze wpisywali się na listę strzelców. Koniec końców, kolejne 4 punkty przybyły gościom po 30 minutach gry. Przewaga 23 punktów wydawała się nie do odrobienia w ostatniej kwarcie.

Czwartą kwartę rozpoczął Tomasz Zabłocki rzucając za trzy. Niestety chwilę później tym samym odpowiedział Brian Gillmore z Polpharmy. Resztę kwarty można podsumować jako grę Teda Scotta przeciwko graczom ze Starogardu. Aż 17 punktów dorzucił w tej części gry rozgrywający Kotwicy widząc chyba niemoc pozostałych graczy. Gdy na niemal dwie minuty do końca spotkania z parkietu za 5 fauli zszedł Darell Harris, rozpoczęło się gromkie skandowanie "Dziękujemy, dziękujemy!" kibiców Polpharmy.

To było wyjątkowo słabe spotkanie w wykonaniu naszych koszykarzy. Być może wyjazdowy mecz w odległej Dąbrowie Górniczej w ramach Pucharu Polski dał się zawodnikom Kotwicy we znaki. Tak czy owak Polpharma odniosła dziś zasłużone zwycięstwo. Martwi wyjątkowo słaba postawa Dawida Bręka, Marko Djurica, Bartosza Sarzało czy Kennetha Hendersona, którzy w statystykach pomeczowych zapisali się głównie dzięki faulom i stratom. Niemniej jednak prawdziwi kibice Kotwicy już ostrzą sobie zęby na bardzo ciekawe i trudne spotkanie, które czeka naszych zawodników już za tydzień w Zielonej Górze. Kotwica przyzwyczaiła nas ostatnio do wygranych. Ale w sporcie nie zawsze jest się na górze. Dziś ten mecz po prostu nam nie wyszedł. Jednak "Czy wygrywasz czy nie ..."...

(iks)

KOTWICA KOŁOBRZEG - POLPHARMA STAROGARD GDAŃSKI 67:81
10:28, 15:16, 12:16, 30:21

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.