26 kwietnia 2024    |    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
26 kwietnia 2024
    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

kotwica kołobrzeg

Drugi mecz pod wodzą trenera Mariusza Karola i drugie przekonujące zwycięstwo Energa Kotwicy Kołobrzeg.

Rozpoczęliśmy taką samą „piątką” jak mecz z WKK czyli: Jakub Stanios, Szymon Ryżek, Jakub Zalewski, Daniel Grujić, Łukasz Bodych. Początek meczu to koncert Szymona Ryżka, który między pierwszą a drugą minutą meczu zdobył siedem punktów z rzędu dla Kotwicy. Po popisach Szymona „włączył się” Jakub Zalewski i to On zdobył kolejne dziesięć punktów dla Kołobrzeżan. W tej kwarcie oba zespoły grały na astronomicznej skuteczności i prawie każdy rzut znajdował swoje miejsce do kosza. Przykładem niech będzie 9 trafionych na 11 wykonywanych rzutów za 3 pkt przez zespół z Kutna - wynik po pierwszej kwarcie to 32:31  Ostatnio tak dużo punktów zespół Kotwicy rzucił w meczu z Enea Astorią Bydgoszcz i pamiętamy czym to się zakończyło…

Wszyscy, którzy śledzą zmagania koszykarskie wiedzą, że nie da się grać na tak wysokiej intensywności, jak w pierwszej kwarcie w całym meczu i wydawało się, iż druga kwarta właśnie to potwierdzi. Nic bardziej mylnego, obie drużyny kontynuowały „beztroskie strzelanie” jakby obręcze miały po metr średnicy. W drużynie Kotwicy „uaktywnił” się Patryk Przyborowski, który „ciągnął” zespół zdobywając 8 pkt. U przeciwników za „utrzymanie się w grze” ze strony Polfarmexu odpowiedzialny był Patryk Gospodarek (autor 9 pkt. w kwarcie). Pierwsza połowa meczu zakończyła się oszałamiającym wynikiem 59:53 w tym 19/21 za 2 pkt. (90,48%) i  6/11 za 3 pkt. (54,55%) Kotwicy oraz 6/11 za 2 pkt. (54,55%) i 13/18 za 3 pkt. (72,22%) Polfarmexu.

Po przerwie Kotwica rozpoczęła od mocnego uderzenia, zdobywając 13 punktów (w tym 9 pierwszych z rzędu) przy 2 punktach przeciwnika. Pozwoliło to zbudować 17-to punktowe prowadzenie. Wielkim sukcesem koszykarzy z Kołobrzegu było zatrzymanie przeciwnika na 7 punktach zdobytych w tej kwarcie (3/8 za 2 pkt. i 0/5 za 3 pkt) przy 19 Kotwicy. Pozwoliło to zbudować 18-to punktową zaliczkę przed ostatnią częścią meczu.

Przy tak dużej przewadze większe minuty otrzymywali wychowankowie (Dobriański, Lasota, Korolczuk) i przez większą część kwarty to Oni trzymali Kotwice w grze. Na 53 sekundy do końca meczu celnym rzutem za 3 punkty Gracjana Dobriańskiego przekroczyliśmy po raz pierwszy w tym sezonie granicę stu punktów zdobytych w meczu. Wynik na 102:80 ustalił celnym rzutem osobistym Szymon Ryżek.

W sobotę kolejna porcja emocji na, które serdecznie wszystkich zapraszamy…