Overcast Clouds

19°C

Kołobrzeg

28 czerwca 2022    |    Imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz
28 czerwca 2022    
    Imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

kołobrzeg, miastokolobrzeg.pl, pływacy, basen,17 maja w Szczecinie odbył się Finał Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego i Lubuskiego w Pływaniu 12-13-latków.


MKP Kołobrzeg reprezentowało czterech zawodników: Jakub Książek, Piotr Młynarczyk, Patryk Piotrowski i Jan Wieluński. Finał w Szczecinie był piątą, ostatnią edycją całego cyklu spotkań młodych pływaków. Do klasyfikacji końcowej zaliczane były cztery najlepsze starty w każdym stylu. Spośród startujących zawodników MKP Kołobrzeg największy sukces osiągnął Piotr Młynarczyk zajmując 3 miejsce w stylu klasycznym w całej edycji Grand Prix. Piotrek w Szczecinie płynął 100 m st. klasycznym i 50m st. motylkowym zajmując odpowiednio 3 i 13 miejsce, bijąc na tych dwóch dystansach swoje rekordy życiowe 1:29.73, 0:40.96.

Najlepszy zawodnik MKP Kołobrzeg Jakub Książek niestety nie został objęty klasyfikacją końcową, ponieważ z powodów zdrowotnych wziął udział tylko w trzech edycjach zawodów. W Szczecinie Kuba zanotował jednak dobry występ bijąc rekord życiowy na dyst. 50m st. motylkowym - 2 miejsce z czasem 0:30.61 i płynąc po raz pierwszy na zawodach dyst. 100m st. grzbietowym osiągnął wynik 1:11.04 i zajął 6 miejsce.

Wyniki w czołowej dziesiątce odnotował również Jan Wieluński zajmując 8 miejsce na dyst. 200m stylem zmiennym 3:07,96  i 9 miejsce na dyst. 100m stylem grzbietowym 1:24.09.

Wyróżnić należy także postawę Patryka Piotrowskiego, który na dyst.100m st. klasycznym uzyskał rekord życiowy 1:42.36 i zajął 10 miejsce, oraz płynąc pierwszy raz na zawodach 50 m st. motylkowym uzyskał 17 czas 0:47.44.

Zawodnicy w Szczecinie startowali pod nową nazwą klubu jako MKP Kołobrzeg, wcześniej MKP DEPKA Kołobrzeg. Władze Klubu chcą w ten sposób zaznaczyć, że MKP nie jest klubem prywatnym, kojarzonym ze Szkółką Pływacką DEPKA. Wcześniejsza nazwa klubu pływackiego wynikała z bezpośredniego finansowania przez Szkółkę Pływacką DEPKA. Jednocześnie Zarząd Klubu oficjalnie ogłasza, że poszukiwany jest sponsor strategiczny, który pomoże w lepszym funkcjonowaniu klubu i rozwoju młodych kołobrzeskich talentów pływackich. Zarząd dopuszcza kolejną zmianę nazwy klubu, w której może znaleźć się nazwa sponsora.

 

kołobrzeg, miastokolobrzeg.pl, pływacy, basen,

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama