28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

kotwica kołobrzeg

W sobotni wieczór Czarodzieje z Wydm zmierzyli się z piątym w tabeli Księżakiem Łowicz. Do Kołobrzegu powrócił w barwach Księżaka były zawodnik Kotwicy Łukasz Bodych, a naprzeciwko swoich kolegów z poprzedniego sezonu stanął Piotr Robak.

Mecz rozpoczęliśmy w składzie Marcin Dymała, Hubert Kruszczyński, Piotr Robak, Filip Struski, Michał Sadło. Pierwsze celne rzuty w spotkaniu oddał Leszczyński. Obie drużyny nerwowo weszły w mecz, o czym mogą świadczyć pierwsze punkty Czarodziejów z Wydm dopiero po 4 minutach, a zdobył je wsadem Wyszkowski. W dalszej części wynik oscylował w granicy remisu. Po pierwszej kwarcie prowadziła Kotwica 15-14.

Dużo lepiej po krótkiej przerwie rozpoczęli Czarodzieje z Wydm, którzy za sprawą Stankowskiego i Struskiego objęli siedmiopunktowe prowadzenie. Nie trwało ono jednak za długo, ponieważ dobrze dysponowany tego dnia zza linii 6,75 Jakubiak trzema celnymi rzutami z dystansu wyprowadził na prowadzenie gości. W kolejnych minutach obie drużyny miały spore problemy ze skutecznością i ponownie wynik oscylował w granicach remisu. Do przerwy prowadził Łowicz 32-33.

Po dużej przerwie lekką przewagę objęli goście, którzy oddawali bardzo dużo rzutów z dystansu, z czego trzy znalazły miejsce w koszu. Na dwie minuty przed końcem kwarty Księżak objął najwyższe 8 punktowe prowadzenie w meczu za sprawą celnego rzutu z dystansu Kucharka. Przed ostatnią częścią meczu prowadzili goście 44-50.

Dużo lepiej ostatnią kwartę rozpoczęła zmotywowana Kotwica za sprawą Dymały oraz Stankowskiego Czarodzieje z Wydm na pięć minut przed końcem spotkania doprowadzili do remisu po 55. W kolejnych dwóch minutach utrzymywało się dwupunktowe prowadzenie gości, ale za sprawą Robaka i celnych rzutów z dystansu Dymały i Pawlaka Kotwica wyszła na 6 punktowe prowadzenie, które nie oddała już do końca spotkania. Mecz zakończył się wygraną kołobrzeżan 66-57.

Energa Kotwica Kołobrzeg - KS Księżak Łowicz 66:57 (15:14, 17:19, 12:17, 22:7)

Energa Kotwica: Dymała 20, Robak 18, Stankowski 7, Struski 6, Wątroba 6, Wyszkowski 5, Pawlak 4, Kruszczyński 0, Sadło 0.

Księżak: Jakubiak 19, Grod 9, Kucharek 9, Leszczyński 8, Kobus 6, Bodych 4, Stopierzyński 2, Świderski 0.