Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

5 października 2022    |    Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur
5 października 2022    
    Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Po wygranej nad Zetkamą na wyjeździe i rezerwami Śląska w hali Milenium w ramach 26 kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn podejmowani będziemy przez Pogoń Prudnik. Będzie to bardzo ważny mecz dla końcowego układu tabeli. W ostatnich czterech meczach Pogoń musiała uznawać wyższość rywali.
Zdecydowanie liderem drużyny z Prudnika jest środkowy Tomasz Nowakowski ze średnią ponad 15 punktów oraz 5 zbiórek na mecz. Wspomagany jest przez Wojciecha Pisarczyka średnio ponad 12 punktów na mecz, Grzegorza Mordzaka średnio 10 punktów na mecz oraz Karola Kuttę blisko 10 punktów oraz 5 asyst na mecz. Nie możemy zapominać również o takich zawodnikach jak Marcin Sroka oraz Stanfred Sanny. Z pewnością dużym osłabieniem drużyny z Prudnika jest strata Damiana Janiaka byłego zawodnika Kotwicy, który sezon dokończy w rodzinnym Anwilu Włocławek. Pogoń można określić jako jedną najbardziej doświadczonych drużyn w lidze.
Patrząc na statystyki prudniczanie zdobywają średnio 80 punktów na mecz, tracąc 86 punktów. Pogoń wykonuje średnio 26 rzutów z dystansu ze skutecznością 35% co daje 5 miejsce w lidze pod tym względem. Dużo gorzej radzą sobie w zbiórkach będąc na przedostatnim miejscu w lidze ze średnią ponad 33 zbiórek na mecz przy ponad 40 Kotwicy. Mecz ten odbędzie się 6 marca o godzinie 17:30 i będzie transmitowany na żywo za pośrednictwem strony tvcom.pl. Sponsorem meczów wyjazdowych Energi Kotwicy są Diety od Brokuła. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama