Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

5 października 2022    |    Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur
5 października 2022    
    Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

kotwica kołobrzeg

W ramach 26 kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn podejmowani byliśmy przez Pogoń Prudnik. Drużyna z Prudnika zajmowała 14 miejsce w tabeli ze stratą dwóch punktów do Kotwicy.

Mecz rozpoczęliśmy piątką Norbert Kulon, Marcin Dymała, Piotr Robak, Szymon Pawlak, Filip Struski. Od początku spotkania gospodarze wykorzystywali swoją najmocniejszą broń, jaką jest rzut z dystansu. Czarodzieje z Wydm odpowiadali serią celnych lay-upów. Z biegiem kwarty Kotwica uzyskiwała niedużą przewagę, wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie.  W ostatniej sekundzie tej części meczu po dwóch celnych rzutach gospodarze wyszli na prowadzenie. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 21-19.

Dużo lepiej drugą kwartę rozpoczęła Pogoń, wychodząc na pięciopunktowe prowadzenie. W czwartej minucie kwarty udało się Kotwicy doprowadzić do remisu, ale Sanny wraz z Pisarczykiem odrobili straty ponownie wyprowadzając prudniczan na prowadzenie. Celnym rzutem z dystansu stratę do 3 punktów zniwelował Pawlak. Do przerwy prowadzili gospodarze 39-36.

Po przerwie Sadło wraz z Kulonem wyprowadzili Kotwicę na prowadzenie. Jednak nie trwało ono długo. Po trzech celnych rzutach z dystansu znowu gospodarze wyszli na prowadzenie. Ostatnie dwie minuty kwarty należały do Kotwicy, która odrobiła straty doprowadzając do remisu po 56.

Początek decydującej kwarty był bardzo wyrównany a wynik oscylował w granicy remisu lub punktowej przewagi. Na trzy minuty przed końcem spotkania prudniczanie przypomnieli o swojej najgroźniejszej broni, jaką są rzuty z dystansu. Najpierw trafił dwa razy z rzędu Kutta dokładając celny lay-up a wynik ustalił Madziar. Kotwica nie była w stanie odpowiedzieć na trzy celne rzuty z dystansu. Mecz zakończył się wygraną Pogoni 80-75.

Pogoń Prudnik - Energa Kotwica Kołobrzeg 80:75 (21:19, 18:17, 17:20, 24:19)
Pogoń: Kutta 19, Nowakowski 16, Madziar 14, Pisarczyk 12, Sanny 11, Garwol 6, Sroka 2, Kapuściński 0, Mordzak 0.
Energa Kotwica: Robak 14, Sadło 14, Pawlak 10, Struski 9, Wyszkowski 8, Kulon 7, Dymała 5, Kruszczyński 3, Stankowski 3, Wątroba 2.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama