Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

5 października 2022    |    Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur
5 października 2022    
    Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

W ramach 27 kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn podejmowaliśmy w hali Milenium 6 w tabeli Miasto Szkła Krosno. Warto dodać, że podopieczni trenera Radomskiego mają na koncie 4 zwycięstwa z rzędu i w tym spotkaniu byli również faworytami. Naprzeciwko swoich kolegów z poprzedniego sezonu stanął Marcin Dymała oraz Michał Sadło, a podkoszowi Krosna Maciej Żmudzki oraz Bartosz Ciechociński reprezentowali w przeszłości barwy Kotwicy.
Spotkanie rozpoczęliśmy piątką Norbert Kulon, Marcin Dymała, Piotr Robak, Filip Struski, Michał Sadło. Mecz otworzył celnym rzutem z dystansu Czujkowski. Świetnie w spotkanie wszedł Sadło, który zdobył pierwsze 6 punktów dla Kotwicy. W dalszej części wynik oscylował w granicach remisu, a goście starali się zaskoczyć Kotwicę rzutami z dystansu i to właśnie rzutem za trzy punkty Krzywdziński ustalił wynik meczu po 1 kwarcie 16-18 dla Krosna.
Po krótkiej przerwie Czarodzieje z Wydm udowodnili, że też potrafią rzucać z dystansu trafiając w 3 pierwszych akcjach z rzędu i wychodząc na pięciopunktowe prowadzenie. Nie trwało ono długo, bo dwie minuty później Konopatzki wyprowadził na prowadzenie Szklany Team. Ostatnie dwie minuty należały jednak do gospodarzy i do przerwy prowadzili kołobrzeżanie 37-35.
Ponownie Kotwica rozpoczęła świetnie kwartę serią rzutów z dystansu w tym dwa Dymały, a łącznie licząc serią 11-0. Niestety krośnianie odpowiedzieli serią 13-0 i doprowadzili do remisu po 48. Ostatnie dwie minuty należały jednak do Kotwicy dzięki dwóm rzutom z dystansu Stankowskiego i Dymały przed ostatnią kwartą gospodarze prowadzili 55-51.
Po trzech minutach ostatniej kwarty goście odrobili straty i wyszli na punktowe prowadzenie dzięki dobrej grze świetnie dysponowanego tego dnia Czujkowskiego. Na cztery minuty przed końcem meczu dał o sobie znać Szczypiński, który wyprowadził na sześciopunktowe prowadzenie gości. Kołobrzeżanie zbliżyli się na 3 punkty na 30 sekund przed końcową syreną, ale na linii rzutów wolnych nie mylił się Szczypiński i to Miasto Szkła cieszyło się z piątego zwycięstwa z rzędu. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

Energa Kotwica Kołobrzeg - Miasto Szkła Krosno 75:80 (16:18, 21:17, 18:16, 20:29)
Energa Kotwica: Robak 13, Dymała 12, Wyszkowski 12, Stankowski 9, Sadło 8, Kulon 7, Wątroba 6, Struski 5, Kruszczyński 3, Pawlak 0.
Miasto Szkła: Czujkowski 22, Szczypiński 21, Konopatzki 9, Ciesielski 8, Krzywdziński 8, Ciechociński 5, Żmudzki 4, Oczkowicz 3.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama