29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
29 marca 2024
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

mkp kotwica kołobrzeg

Kotwica pewnie pokonała w pierwszym domowym spotkaniu Polski Cukier Kluczevię Stargard 5:0. Bramki dla naszego zespołu strzelali Grzegorz Goncerz, który trafił do siatki dwukrotnie. Po jednym trafieniu dołożyli Dominik Chromiński, Dawid Cempa oraz Leszek Jagodziński.

W 11. minucie meczu Kotwica objęła prowadzenie w dzisiejszym meczu. Indywidualną akcją popisał się Leszek Jagodziński, który Minął dwóch zawodników Kluczevii. Zagrał prostopadle do Grzegorza Goncerza, który dopełnił formalności i w sytuacji sam na sam pokonał golkipera gości. Chwilę później Kotwica mogła podwyższyć prowadzenie. Dobra zespołowa akcja podopiecznych Dietmara Brehmera zakończona wrzutką Jagodzińskiego. Piłka wróciła na szesnasty metr pola karnego gości. Nabiegł na nią Jakub Szarpak, ale strzał naszego lewego obrońcy został zablokowany przez defensora Kluczevii. W 23. minucie meczu w bocznym sektorze boiska faulowany był Leszek Jagodziński. Do piłki podszedł Piotr Łysiak, który dośrodkował w pole karne. Obrońcy drużyny ze Stargardu wybili na przedpole. Tam znajdował się Leszek Jagodziński, który uderzeniem zza szesnastki pokonał Marka Ufnala. W 26. minucie meczu ponownie dośrodkowanie z rzutu wolnego Kotwicy. Piłkę uderza Robert Obst. Bramkarz wybija piłkę tuż pod nogi Goncerza. który wykłada piłkę do Chromińskiego a nasz pomocnik z najbliższej odległości trafia do siatki.

Druga połowa spotkania mogła rozpocząć się doskonale dla Kotwicy. Prostopadłą piłkę na prawym skrzydle otrzymał Kacper Aleksiuk, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie. Młody kołobrzeżanin wycofał na przedpole do Grzegorza Goncerza. Nasz napastnik uderzył na bramkę gości. Futbolówkę do pustej bramki skierował Cempa, ale sędzia boczny podniósł chorągiewkę i wskazał pozycję spaloną. W drugiej odsłonie goście cofnęli się do defensywy i próbowali wyprowadzić kontrataki. Kotwica utrzymywała się przy piłce i starała się przebić przez zasieki Kluczevii. Dobrą okazję miał Rościszewski, który wbiegł z piłką w pole karne. Jego strzał obronił jednak bramkarz gości. W 63. minucie spotkania swojego drugiego gola zdobył Grzegorz Goncerz, który zachował zimną krew w polu karnym i pokonał Marka Ufnala.Na kwadrans przed końcem doskonałą okazję do strzelenia bramki miał Kacper Aleksiuk. Nasz pomocnik wprowadził się w pole karne, ale ponownie uderzył zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza Kluczevii. Nadmorscy chcieli zdobywać kolejne bramki i pokazali to w 81. minucie spotkania. Piłkę wzdłuż linii piątego metra zagrał bardzo aktywny w drugiej części meczu Aleksiuk. Akcję zamykał Dawid Cempa, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Na pięć minut przed końcem ładna trójkowa akcja Gancarczyka, Cempy i Aleksiuka. Cempa wycofuje na szesnasty metr do naszego wychowanka, ale strzał Aleksiuka nie leci w światło bramki. Chwilę później Kotwica stworzyła kolejne zagrożenie pod bramką gości. Z boku pola karnego piłkę wycofał Kozajda. Futbolówka trafiła do Bartosia, ale nasz pomocnik przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Kotwica Kołobrzeg – Polski Cukier Kluczevia Stargard 5:0 (3:0)

1:0 – Grzegorz Goncerz 11′

2:0 – Leszek Jagodziński 24′

3:0 – Dominik Chromiński 27′

4:0 – Grzegorz Goncerz 62′

5:0 – Dawid Cempa 81′

Kotwica Kołobrzeg: 1. Oskar Pogorzelec – 21. Michał Kozajda 23. Michał Koźlik, 32. Robert Obst, 14. Jakub Szarpak (11. Ondrej Jakubov 72′)-  27. Mateusz Rościszewski (22. Kamil Bartoś 65′), 5. Marcin Gawron 6. Piotr Łysiak  – 24. Leszek Jagodziński (19. Kacper Aleksiuk 46′) –  17. Grzegorz Goncerz (18. Krzysztof Gancarczyk 65′), 7. Dominik Chromiński (9. Dawid Cempa 46′)

Ławka rezerwowych: 2. Igor Martuszewski 9. Dawid Cempa 11. Ondrej Jakubov 12. Mateusz Maciejowski 18. Krzysztof Gancarczyk 19. Kacper Aleksiuk 22. Kamil Bartoś

Polski Cukier Kluczevia Stargard: 1. Marek Ufnal – 3. Patryk Szczygielski, 5. Bartosz Wojciechowski, 9. Grzegorz Magnuski, 10. Kamil Bartoszyński – 11. Łukasz Rdzeń, 15. Miłosz Kraśniewicz, 17. Mariusz Nowicki, 18. Dawid Banach – 19. Jakub Kuzio, 29. Radosław Surma

Ławka rezerwowych: 22. Dawid Skoczyk, 2. Szczepan Popko, 6. Przemysław Wolski, 8. Piotr Surma, 13. Dawid Wróbel, 16. Michał Magnuski, 22. Hubert Chmielewski