19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

kotwica kołobrzeg mecz

Wynik meczu celnym lay-upem otworzył Piotr Śmigielski, a chwilę później jeden punkt z linii rzutów wolnych dołożył od siebie Szymon Długosz. Gospodarze błyskawicznie odpowiedzieli i za sprawą skutecznej trójki Mariusza Konopatzkiego zrównali się dorobkiem punktowym z Kotwicą. Druga połowa pierwszej kwarty to już seria 13:0 w wykonaniu „Czarodziejów z wydm”. Podopieczni trenera Rafała Franka po dziesięciu minutach rywalizacji prowadzili 24:17. Drugi fragment gry należy jednak zapisać na konto gospodarzy. Pelplinianie świetnie spisywali się w ofensywie, dzięki czemu już pod koniec pierwszej połowy odrobili całą stratę do Kotwicy i wyszli na prowadzenie. Wówczas kilka oczek zanotowali Piotr Śmigielski oraz Remon Nelson, a Kotwica przed piętnastominutową przerwą miała dwa punkty przewagi.
Trzecią kwartę lepiej zaczęli kołobrzeżanie, jednak koszykarze Decki szybko odzyskali rytm – z dystansu skuteczny był Mateusz Kaszowski, a pelplinianie wygrywali 53:49. Minęło kilka minut, a po akcji 2+1 Dawida Sączewskiego kołobrzeżanie tracili już do sobotnich rywali sześć oczek. Mimo tego „Czarodzieje z wydm” dobrze zaprezentowali się w końcówce trzeciej odsłony spotkania i na czwartą kwartę wychodzili, remisując 62:62. Jej początek nie zwiastował jednak tego, w jaki sposób zakończy się mecz w Pelplinie. Na nieco ponad pięć minut przed syreną końcową przewaga kołobrzeżan wynosiła raptem trzy oczka. Wtedy dwa razy z dystansu trafił Wojciech Jakubiak, jedną trójkę dołożył Mikołaj Kurpisz, a Kotwica prowadziła już 83:71. Zawodnicy z Kołobrzegu utrzymali korzystny rezultat aż do końca rywalizacji i tym samym zanotowali piąte zwycięstwo z rzędu. Warto odnotować także świetny występ Remona Nelsona – rozgrywający Kotwicy w trakcie sobotniego meczu zdobył 27 oczek, 8 zbiórek i 3 asysty.

Kolejne spotkanie podopieczni trenera Franka rozegrają w najbliższą sobotę 6 listopada o godzinie 18:00 zmierzą się w hali Milenium z wymagającym Miastem Szkła Krosno. Bilety na ten mecz dostępne są na stronie http://www.ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1899  w biurze klubowym w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biura (10:00-15:00) oraz dodatkowo w czwartek i piątek w godzinach 16:00-18:00.