Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Porażka z Politechniką Opolską

Pod względem skuteczności, dla Sensation Kotwicy było to jedno z najgorszych, jeśli nie najgorsze spotkanie w obecnym sezonie. Trener Frank wytypował do gry standardową piątkę: Nelson, Śmigielski, Pieloch, Kurpisz i Długosz. Opolanie po kilku minutach rywalizacji prowadzili już sześć oczkami, natomiast za sprawą dwóch celnych trójek w wykonaniu niskiego skrzydłowego „Czarodziejów z wydm”, znów był remis. Chwilę później kołobrzeżanie objęli nawet prowadzenie, jednak – jak się później okazało – był to ostatni moment, gdy wynik był korzystny dla podopiecznych Rafała Franka. W trakcie drugiej połowy rywalizacja wciąż była zacięta, jednak to gospodarze po 20 minutach prowadzili 47:40.

Większy optymizm miał nadejść wraz z początkiem trzeciej kwarty. Kołobrzeżanom brakowało jednak skuteczności. Opolanie świetnie spisywali się w defensywie, nie pozwalając przeciwnikom na wiele prób z otwartych pozycji. Dzięki temu przewaga podopiecznych Kamila Sadowskiego systematycznie rosła. Z kolei kołobrzeżanie nie mogli złapać rytmu ani w strefie podkoszowej, ani za linią trzypunktową. Przed rozpoczęciem czwartej odsłony meczu obie ekipy dzieliło 12 oczek, ale trafienie kapitana Sensation Kotwicy już w pierwszej akcji ostatniej kwarty pozwalało mieć nadzieję na korzystny rezultat. Wtedy „zabójcze’ okazały się być skuteczne rzuty Pawła Kreffta, który zanotował dziewięć punktów z rzędu. Te były na tyle demotywujące, że kołobrzeżanie nie zrównali się dorobkiem punktowym z opolanami. Finalnie gospodarze wygrali środowe starcie 80:63. Okazja do poprawienia nastroju już w najbliższą sobotę, bowiem do kołobrzeskiej Hali Milenium przyjedzie zespół z Warszawy. Sponsorem tytularnym Kotwicy jest Sensation Poland.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Sensation Kotwica Kołobrzeg 80:63 (24:20, 23:20, 16:11, 17:12)
Weegree AZS Politechnika: Kaczmarzyk 16, Kiwilsza 14, Kobel 14, Krefft 13, Rutkowski 13, Kapuściński 7, Piszczatowski 2, Wilk 1, Salkiewicz 0, Skiba 0.
Sensation Kotwica: Pieloch 20, Śmigielski 13, Kowalenko 8, Nelson 6, Kurpisz 5, Długosz 3, Kutta 3, Wieczorek 3, Itrich 2.

Fot. Karol Skiba

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama