Few Clouds

8°C

Kołobrzeg

25 lutego 2024    |    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
25 lutego 2024    
    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Julia Antolak czwartą szachistką w Polsce

Bardzo przez sportowców nie lubiane – czwarte miejsce zajęła szachistka Solnego Grzybowo - Julia Antolak w indywidualnych Mistrzostwach Polski w szachach klasycznych. Zawody odbyły się w dniach 8-17 maja 2022r. w Kruszwicy. Na ich starcie stanęło 10 najlepszych kobiet w kraju, które uzyskały do nich awans w 2022r. Przez dziewięć dni panie rywalizowały ze sobą w pojedynkach w systemie kołowym (każdy z każdym). Julia w tym turnieju według aktualnego rankingu rozstawiona była z szóstym numerem startowym.

Po dziewięciu dniach rywalizacji zawodniczka Solnego z dorobkiem 5,5 punktu (tyle samo co zdobywczyni brązowego medalu) ukończyła zawody na czwartym. O kolejności na 3-4 miejscu zadecydowała liczba zwycięstw w zawodach, których Julia miała 3, a Maria Malicka z Warszawy - 4 i to ona została brązową medalistką. Jak już wspominaliśmy Julia w tych zawodach odnotowała trzy wygrane, sześć remisów oraz jedną porażkę. Mistrzostwa dość nieoczekiwanie z dorobkiem 7 punktów wygrała pochodząca z Suwałk – 20 letnia Michalina Rudzińska, która rozegrała bardzo dobre zawody i pokonała wiele utytułowanych i wyżej notowanych zawodniczek. Michalina w całym turnieju odnotowała tylko jedną porażkę – w partii z naszą reprezentantką Julią Antolak.

Był to trzeci występ Julii w „dorosłych” mistrzostwach kraju kobiet. W roku 2020 w Ostrowie Wielkopolskim zajęła w swoim debiucie 10 miejsce, w roku 2021 w Bydgoszczy zajęła 8 miejsce, a w bieżącym roku w Kruszwicy „otarła” się o podium. Gratulujemy dobrego występu i mamy nadzieję, że w kolejnych latach Julia zdobędzie w tych zawodach medale.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama