Light Snow

-2°C

Kołobrzeg

6 grudnia 2023    |    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
6 grudnia 2023    
    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Modelarz z RCK w debiucie z medalem mistrzostw Polski

W dniach 14 – 17.07.2022 r. na terenie Centralnej Szkoły Szybowcowej Aeroklubu Leszczyńskiego zostały zorganizowane zawody o randze Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych dla seniorów i juniorów w konkurencjach (S1A, S1B, S3A, S4A, S5B, S5C, S6A, S7, S8D, S8P, S9A).

Nasze miasto reprezentowali uczestnicy zajęć pracowni Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta w Kołobrzegu. Modelarze z grodu nad Parsętą rywalizowali w kategoriach juniorów do 18 roku życia i seniorów 18+ w koronnej najbardziej prestiżowej konkurencji klasy S7 (wierne kopie prawdziwych rakiet wykonane w odpowiedniej skali). Najbardziej opiekuna modelarzy zaskoczył i ucieszył wynik debiutującego w zawodach 12 latka Juliana Bujak, który w pierwszych swoich zawodach zdobył trzecie miejsce i brązowy medal modelem polskiej rakiety „Meteor – 1 42-F” wykonanym w skali 1:3.

Tym samymi tytuł II vice mistrza polski po kilku latach przerwy ponownie powędrował do Kołobrzegu. Rywalizacja była ogromna. Julian jedynie ustąpił modelarzom z Muszyny. Po pierwszej serii zawodów zajmował 6 miejsce i nic nie zapowiadało medalu w przerwie zmieniliśmy program lotu co dało końcowy wynik.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama