Overcast Clouds

11°C

Kołobrzeg

30 maja 2023    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2023    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

XXIV Memoriał Michała Barty [foto]

W sobotę  odbyła się 24 edycja Memoriału im. Michała Barty. Było to wielkie święto królowej sportu na Stadionie Lekkoatletycznym przy I Liceum Dwujęzycznym im. Mikołaja Kopernika. Wypełniony po brzegi obiekt szkolny gościł kolejny rok rzędu wielkie sławy lekkoatletyki. W zawodach brały udział trzy olimpijki - Małgorzata Hołub Kowalik (Mistrzyni Olimpijska Tokyo 2020), Marika Popowicz Drapała (Wicemistrzyni Europy 2022 sztafeta 4x100m) i Klaudia Adamek (Złota Medalistka Mistrzostw Świata W Biegach Sztafetowych).

W rzucie dyskiem zaprezentował się również Oskar Stachnik tegoroczny finalista Mistrzostw Europy. W rzucie dyskiem kobiet obserwowaliśmy rywalizację pomiędzy aktualną Mistrzynią (Daria Zabawska) i Wicemistrzynią Polski (Karoliną Urban). Padło wiele wartościowych wyników również wśród młodzieży, gdzie Roch Krukowski uzyskał drugi wynik w historii lekkiej atletyki oszczepem o wadze 600g, a Antonia Damszel rekord wszech czasów w swoim roczniku oszczepem o wadze 500g. Podobnie jak w zeszłym roku zorganizowano bieg na 1500 m mieszkańców powiatu kołobrzeskiego.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli również:
-Marcin Lewandowski czterokrotny olimpijczyk i czterokrotny Mistrz Europy w biegach na 800 i 1500 metrów
- Igor Janik olimpijczyk z Londynu 2012 mistrz świata juniorów w rzucie Oszczepem.
- Marian Tałaj medalista olimpijski w judo z Montrealu 1976
- Piotr Wiaderek olimpijczyk z Pekinu, wychowanek KMKL Sztorm Kołobrzeg.

Wszyscy sportowcy zapewnili wysoki poziom sportowy i dostarczyli wielu emocji licznie zgromadzonym kibicom. Oprócz widowiska sportowego przygotowana była również strefa animacji dla dzieci ,,Mali aktywni kolobrzezanie" z mocą atrakcji i konkursów z nagrodami. Uczniowie I LO im. Mikołaja Kopernika przygotowali zgodnie z tradycją festyn szkolny, który cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców podziwiających królową sportu. Po wszystkich dekoracjach odbyła się również loteria fantowa dla kibiców z wartościowymi nagrodami.
W trakcie zawodów rozebranych zostało 13 konkurencji: bieg na 100 i 200 metrów kobiet i mężczyzn, 800 metrów mężczyzn, 1500 metrów kobiet i mężczyzn, skok w dal kobiet i mężczyzn, rzut dyskiem kobiet i mężczyzn oraz memoriałowy konkurs rzutu oszczepem kobiet i mężczyzn.

W nadchodzącym tygodniu zaprezentujemy oficjalny komunikat z wynikami zawodów. Organizatorami wydarzenia byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu, I Liceum Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika, KMKL SZTORM Kołobrzeg. Patronatem zawody objęli: Polski Związek Lekkiej Atletyki, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego (Pomorze Zachodnie ), Starosta Powiatu Kołobrzeskiego Tomasz Tamborski oraz Prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama