29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
29 marca 2024
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

2 medale młodych karateków z Morote

W miniony weekend w Bielsku-Białej odbył się największy turniej karate olimpijskiego w tej części Europy - Polish Open WKF. Wzieło w nim udział blisko 1700 zawodników z 240 klubów, z 28 państw - w tym jeden klub z Gminy Kolobrzeg Morote Głowaczewo.

Wiktor Wojarski zdobył brązowy medal w niezwykle mocno obsadzonej kategorii kumite kadetów -70 kg. Był to najlepszy wynik polskiego zawodnika w tej kategorii, co daje dużą nadzieję na powołanie Wiktora do Kadry Narodowej na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Turcji. Drugi brązowy medal dla klubu zdobył Yahor Yunichyts, także w kumite kadetów -70kg.

Inni zawodnicy nie zdobyli medali, jednak liczył się także start i zdobyte doświadczenie. Roman Dawidowski pojedynek o brązowy medal przegrał przez wskazanie sędziowskie i zdobył wysokie, 5. miejsce. Niestety, Artem Sharuba został pokonany przez późniejszego zwycięzcę tej konkurencji, a Dima Kamornik został zdyskwalifikowany za zbyt mocne kopnięcie przeciwnika.

Klub Morote z Głowaczewa zdobywa coraz większą popularność w Polsce (a nawet za granicą). Ostatnio przeprowadziło się siedmiu zawodników z różnych stron Polski, by móc trenować w klubie.