Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

kołobrzeg, miastokolobrzeg.pl, zbigniew, malinowski, maraton, spartathlonZbigniew Malinowski rocznik 1954, Ultra Super Maratończyk nie musi nic udowadniać! Stawia sobie kolejne wyzwania w przygodzie z bieganiem.


Zbigniew Malinowski dzieli się chętnie przeżyciami i radością ze wszystkimi tymi, którzy już nie mogą i tymi którzy jeszcze mogą wiele... Robi to za własne pieniądze - sponsoruje go wspaniała żona Grażyna (finansowo),oraz córki Joanna i Małgorzata (psychicznie i duchowo). Wyjeżdża i biega jak mówi w ramach swojego urlopu, bądź czasu wolnego. Znudziło go bieganie po asfalcie, choć tego nie unika na treningach.

26-28.08.2011 r. Zbyszek wziął udział wraz z przyjaciółmi Jackiem Łabudzkim z Sandomierza i Edwardem Dudkiem z okolic Żywca w elitarnym i ekskluzywnym biegu ULTRA TRAIL DU MONT BLANC ze startem w Chamonix we Francji. Zbyszek wraz z przyjaciółmi mieli pokonać Alpy: poprzez Francję, Włochy, Szwajcarię, Francję. Biegną do Courmayeur we Włoszech, później pokonując kolejne szczyty i przełęcze Alp oraz Trient odwiedzając Szwajcarię. Kolejnym etapem ekstremalnego biegu dookoła masywu Mont Blanc było Vallorine we Francji. Trailowcy po dwóch nocach i dniach docierają do Chamonix we Francji. Wytrwałej i wspaniałej trójce pokonanie dystansu 170 km z przewyższeniami 9 700 m zajęło 41 godz. 22 min. 55 sek. co dało im to 575-578 miejsce ogólnie. Z powodu zamieszania (do mety zmuszeni zostali iść pieszo ok. 700-800m) w trójkę wpasował się Anglik, którego minęli na 20 km przed metą.

W tym super elitarnym biegu wystartowało 2300 biegaczy, którzy posiadali międzynarodowe kwalifikacje oraz musieli dodatkowo przejść losowanie, gdyż zgłosiło się ponad 4 500 zawodników mających takie uprawnienia, w tym 22 Polaków, wylosowanych zostało 12 rodaków. Do mety w Chamonix we Francji dotarło tylko, czy aż 1 131 osób w tym 6 odważnych i twardych Polaków wraz ze Zbyszkiem, Jackiem i Edwardem. Wyznaczona trasa biegu UTMB 170 km (zmieniana w trakcie zawodów poprzez SMS-y) biegła szczytami i przełęczami dochodzącymi do 2 900 m oraz dolinami poniżej 500 m w słońcu, deszczu, gradobiciu, śniegu, lodzie, wodzie, błocie.

W dniu 10 września Zbyszek wystartuje w Krynicy Górskiej w biegu górskim na 100 KM, a w dniu 27 września roku wyjeżdża po raz 8, aby wystartować w historycznym biegu w Grecji z Aten do Sparty (SPARTATHLONIE- 246 km bieg non stop ). Przypominamy, że Zbyszek jest jedynym zawodnikiem na świecie, który pokonał ten dystans 7 razy po kolei rok po roku. Ten morderczy bieg rozpoczynają tłumy, a kończy go niewielu (ok. 1/3 startujących).

 

kołobrzeg, miastokolobrzeg.pl, zbigniew, malinowski, maraton, spartathlon

kołobrzeg, miastokolobrzeg.pl, zbigniew, malinowski, maraton, spartathlon

kołobrzeg, miastokolobrzeg.pl, zbigniew, malinowski, maraton, spartathlon

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama