menu
Ogłoszenia ***  Kursy Kosmetyczne  (Edukacja)  ***  Market w Kołobrzegu poszukuje pracowników  (Dam Pracę)  ***  ŁAWOSTÓŁ + 2 FOTELE SPRZEDAM  (Sprzedam)  *** 

Zbigniew Malinowski trzyma formę

kołobrzeg, miastokolobrzeg.pl, zbigniew, malinowski, maraton, spartathlonZbigniew Malinowski rocznik 1954, Ultra Super Maratończyk nie musi nic udowadniać! Stawia sobie kolejne wyzwania w przygodzie z bieganiem.


Zbigniew Malinowski dzieli się chętnie przeżyciami i radością ze wszystkimi tymi, którzy już nie mogą i tymi którzy jeszcze mogą wiele... Robi to za własne pieniądze - sponsoruje go wspaniała żona Grażyna (finansowo),oraz córki Joanna i Małgorzata (psychicznie i duchowo). Wyjeżdża i biega jak mówi w ramach swojego urlopu, bądź czasu wolnego. Znudziło go bieganie po asfalcie, choć tego nie unika na treningach.

26-28.08.2011 r. Zbyszek wziął udział wraz z przyjaciółmi Jackiem Łabudzkim z Sandomierza i Edwardem Dudkiem z okolic Żywca w elitarnym i ekskluzywnym biegu ULTRA TRAIL DU MONT BLANC ze startem w Chamonix we Francji. Zbyszek wraz z przyjaciółmi mieli pokonać Alpy: poprzez Francję, Włochy, Szwajcarię, Francję. Biegną do Courmayeur we Włoszech, później pokonując kolejne szczyty i przełęcze Alp oraz Trient odwiedzając Szwajcarię. Kolejnym etapem ekstremalnego biegu dookoła masywu Mont Blanc było Vallorine we Francji. Trailowcy po dwóch nocach i dniach docierają do Chamonix we Francji. Wytrwałej i wspaniałej trójce pokonanie dystansu 170 km z przewyższeniami 9 700 m zajęło 41 godz. 22 min. 55 sek. co dało im to 575-578 miejsce ogólnie. Z powodu zamieszania (do mety zmuszeni zostali iść pieszo ok. 700-800m) w trójkę wpasował się Anglik, którego minęli na 20 km przed metą.

W tym super elitarnym biegu wystartowało 2300 biegaczy, którzy posiadali międzynarodowe kwalifikacje oraz musieli dodatkowo przejść losowanie, gdyż zgłosiło się ponad 4 500 zawodników mających takie uprawnienia, w tym 22 Polaków, wylosowanych zostało 12 rodaków. Do mety w Chamonix we Francji dotarło tylko, czy aż 1 131 osób w tym 6 odważnych i twardych Polaków wraz ze Zbyszkiem, Jackiem i Edwardem. Wyznaczona trasa biegu UTMB 170 km (zmieniana w trakcie zawodów poprzez SMS-y) biegła szczytami i przełęczami dochodzącymi do 2 900 m oraz dolinami poniżej 500 m w słońcu, deszczu, gradobiciu, śniegu, lodzie, wodzie, błocie.

W dniu 10 września Zbyszek wystartuje w Krynicy Górskiej w biegu górskim na 100 KM, a w dniu 27 września roku wyjeżdża po raz 8, aby wystartować w historycznym biegu w Grecji z Aten do Sparty (SPARTATHLONIE- 246 km bieg non stop ). Przypominamy, że Zbyszek jest jedynym zawodnikiem na świecie, który pokonał ten dystans 7 razy po kolei rok po roku. Ten morderczy bieg rozpoczynają tłumy, a kończy go niewielu (ok. 1/3 startujących).

 

kołobrzeg, miastokolobrzeg.pl, zbigniew, malinowski, maraton, spartathlon

kołobrzeg, miastokolobrzeg.pl, zbigniew, malinowski, maraton, spartathlon

kołobrzeg, miastokolobrzeg.pl, zbigniew, malinowski, maraton, spartathlon

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.