Overcast Clouds

8°C

Kołobrzeg

2 marca 2024    |    Imieniny: Halszka, Helena, Radosław
2 marca 2024    
    Imieniny: Halszka, Helena, Radosław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Julia Antolak wicemistrzynią Polski kobiet w szachach klasycznych

Zawodniczka Solnego – Julia Antolak została wicemistrzynią Polski Kobiet w szachach klasycznych w tym roku. Najważniejsze na arenie krajowej zawody szachowe w Polsce rozegrane zostały w dniach 11-21 kwietnia 2023r. w Łazienkach Królewskich w Warszawie. W turnieju Pań, do którego udziału zakwalifikowało się 10 najlepszych aktualnie szachistek w kraju doskonałe drugie miejsce zajęła nasza reprezentantka – Julia Antolak Jest to jej pierwszy medal w seniorskich Mistrzostwach Polski w szachach klasycznych i chyba największy dotychczasowy sukces na arenie krajowej...

Sukces tym większy, że przed turniejem Julia nie należała do faworytek, gdyż według aktualnego rankingu była rozstawiona z siódmym numerem startowym, a poziom tegorocznych Mistrzostw Polski Kobiet był bardzo wysoki patrząc na to, że startowały jak wspominaliśmy najlepsze szachistki w Polsce mające ogromne osiągnięcia nie tylko na arenie krajowej, bo na liście startowej była multimedalistka Mistrzostw Polski, ubiegłoroczna Mistrzyni Europy – arcymistrzyni Monika Soćko, czy tegoroczne: wicemistrzyni Europy – Oliwia Kiołbasa i brązowa medalistka tej imprezy Aleksandra Malcewska.

Zawodniczka Solnego w 9 rozegranych w turnieju partiach zdobyła 5,5 punktu wygrywając 3 partie, 5 remisując i odnosząc jedną porażkę. Julia rozpoczęła zawody od dwóch remisów z rozstawioną z pierwszym numerem startowym Aliną Kaszlińską oraz Alicją Śliwicką. W trzeciej rundzie białym kolorem pokonała w bardzo ładnym stylu aktualną brązową medalistkę Mistrzostw Europy – Aleksandrę Malcewską. Kolejnego dnia po małych „derbach pomorza zachodniego” musiała jednak uznać wyższość pochodzącej z Koszalina arcymistrzyni Klaudii Kulon, która skutecznie zrewanżowała się Julii za porażkę sprzed tygodnia w rozgrywkach szachów szybkich we Wrocławiu..

Nie załamało to naszej zawodniczki, która w kolejnych dniach zremisowała z Jolantą Zawadzką oraz Oliwią Kiołbasą , wygrała z Barbarą Goraj i po raz pierwszy w swojej karierze w szachach klasycznych pokonała arcymistrzynię Monikę Soćko. Przed ostatnią rundą Julia plasowała się na trzeciej pozycji i grała mecz z ubiegłoroczną Mistrzynią Polski – Michaliną Rudzińską, która miała pół punktu przewagi i do obrony tytułu wystarczał jej remis. Michalina skupiła się więc na tym aby swojej partii nie przegrać, a Julia nie znalazła recepty na to, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i po trzech godzinach walki partia zakończyła się remisem, co w ostatecznym rozrachunku przy remisie Aliny Kaszlińskiej z Barbarą Goraj dało Michalinie pierwsze, a Julii drugie miejsce w turnieju.

Tak jak już wspominaliśmy srebrny medal seniorskich Mistrzostw Polski Kobiet jest chyba do tej pory największym sukcesem naszej kołobrzeskiej arcymistrzyni. Sukces cieszy tym bardziej, że poprzedni rok startów Julii nie był dla niej zbyt udany, ale pracując wytrwale przez cały rok ze swoim trenerem arcymistrzem Jackiem Tomczakiem pokazał, że można wygrywać z najlepszymi.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama