Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

kołobrzeg, miastokolobrzeg.pl, kotwica, kołobrzeg, energa, cupPodczas ostatniego dnia turnieju w Koszalinie doszło do sporej niespodzianki. Kotwica Kołobrzeg wysoko pokonała gospodarzy - AZS Koszalin 102:76.


Koszalinianie przystąpili do spotkania z Kotwicą Kołobrzeg jako murowani faworyci, jednak od początku meczu znacznie lepiej grali zawodnicy trenera Tomasza Mrożka. Akademicy nie potrafili skutecznie zaatakować swoich rywali zza miedzy, a ich obrona także pozostawiała wiele do życzenia. Bez najmniejszych problemów punkty dla gości zdobywali Jessie Sapp i Reginald Holmes, pod koszem dzielnie wspierali ich Łukasz Diduszko i Marko Djurić.

Defensywa AZS była dziurawa - każdy gracz Kotwicy, który minął swojego obrońcę, miał otwartą drogę do kosza. Z dobrej strony w ekipie koszalińskiej pokazywali się George Reese, Igor Milicić i J.J. Montgomery, których współpraca dawała jeszcze cień szans na dogonienie kołobrzeskiego zespołu. Jednak w drugiej kwarcie przewaga gości sięgnęła już 25 punktów i w hali Gwardii mało kto wierzył w zwycięstwo Akademików.

Po przerwie Kotwica grała mniej skutecznie, jednak wciąż było widać sporą różnicę dzielącą tego dnia oba zespoły. Nie do zatrzymania był Sapp, który wiedział kiedy rzucić lub podzielić się piłką. Głównie na jego penetracjach korzystali Diduszko i Łukasz Wichniarz. Warto wspomnieć, że koszykarze Kotwicy trafili w całym spotkaniu aż 15 razy za trzy punkty.

Kotwica Kołobrzeg - AZS Koszalin 102:76
(34:17, 23:16, 27:23, 18:20)


Kotwica Kołobrzeg: Jessie Sapp 22, Reginald Holmes 21, Łukasz Diduszko 17, Łukasz Wichniarz 13, Marko Djurić 11, Oded Brandwein 9, Szymon Rduch 7, Patryk Bajtus 2, Patryk Malinowski 0, Patryk Włodarczyk 0

AZS Koszalin: J.J. Montgomery 19, George Reese 18, Igor Milicić 17, Marshall Strickland 7, Mateusz Bartosz 6, Marko Lekić 5, Marcin Dutkiewicz 4, Mateusz Bieg 0, Rafał Bigus 0

P. Pietrzela (www.plk.pl)
Fot. P. Wiśniewski

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama