8°C

29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
29 marca 2024
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

kołobrzeg, miastokolobrzeg.pl, kotwica, kołobrzeg, trefl, sopotTylko do przerwy koszykarze Kotwicy dotrzymywali kroku faworyzowanym rywalom z Sopotu.Trefl jednak w pełni wykorzystał swój potencjał i wygrał 95:76.

Kołobrzeżanie od początku meczu grali bardzo dobrze w defensywie, nie pozwalając gospodarzom na rozwinięcie skrzydeł. Jednocześnie sami celnie rzucali i wynik bliski był remisu – w połowie kwarty, po punktach Waczyńskiego i Koszarka, Trefl nieznacznie prowadził 11:10. Chwilę później górą byli miejscowi, którzy po celnych rzutach wolnych Wiśniewskiego mieli 6 punktów przewagi (18:12). W tym momencie popełnili jednak błąd – na parkiecie przebywało czterech zawodników zagranicznych, to karane jest rzutami wolnymi i piłką zza linii bocznej dla rywali. Kotwica wykorzystała tę szansę i zakończyła kwartę prowadząc 22:23.

Początek drugiej kwarty to okres wyrównanej gry. Oba zespoły większą wagę przykładały do ofensywy, ale żadnej nie udało się „odskoczyć” na bezpieczny dystans. W 14 minucie, po „trójce” świetnie dysponowanego Marko Djuricia (do przerwy 10 punktów przy stuprocentowej skuteczności), Kotwica prowadziła 29:33, ale Trefl miał w swoich szeregach Łukasza Koszarka, który nie tylko świetnie prowadził grę swoich kolegów, ale sam zdobywał kluczowe punkty (24 w całym meczu). Gdy rozgrywający Trefla musiał odpocząć Kotwica w 17 minucie osiągnęła najwyższe w meczu prowadzenie 34:41. Goście byli blisko dowiezienia przewagi do końca pierwszej połowy, ale w ostatnich sekundach straty Trefla zmniejszyli Wiśniewski i Burgess (45:49).

Niestety dla Kotwicy pierwsza połowa była „miłym złego początkiem”. Gospodarze już na początku odrobili różnicę i po pięciu z rzędu punktach Koszarka wyszli na prowadzenie 54:53, które do końca meczu systematycznie powiększali. W połowie kwarty powrócił na parkiet Oded Brendwien i jego „trojka” oraz trafienie Sappa sprawiły, że na tablicy wyników znów pojawił się remis 58:58. Jednak w ostatnich dwóch minutach znów dominowali gospodarze przed decydującą kwartą prowadzili 68:63.

W 33 minucie, po celnym rzucie za 3 Wiśniewskiego Trefl miał osiem punktów więcej (73:65). Kołobrzeżanie próbowali jeszcze nawiązać walkę i na 5 minut przed końcem mieli tylko trzy punkty straty (73:70). To było jednak wszystko, na co było stać Kotwicę. Gospodarze wygrali końcówkę aż 22:6 i pewnie sięgnęli po zwycięstwo.

TREFL SOPOT - KOTWICA KOŁOBRZEG 95:76
22:23, 23:26, 23:14, 27:13

Kotwica: Sapp 20 (2x3, 6zb, 4as, 3prz), Harris 17 (7 zb), Djurić 12 (4zb, 2 bl), Holmes 11, Brandwein 9 (5as), Diduszko 3, Wichniarz 2
Trefl: Koszarek 24 (7as), Wiśniewski 18, Waczyński 16, Turek 15, Stefański 8, Burgess 8, Horn 4, Fraś 2