10°C

28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
28 marca 2024
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

informacje kołobrzeg, kotwica kołobrzeg, trefl sopot, wygranaPo bardzo zaciętym pojedynku, Kotwica pokonała Trefl Sopot. Dało nam awans na czwartą lokatę w tabeli i duże nadzieje na grę w finałowej grupie play – off.

Początek meczu nie wskazywał Kotwicy jako faworyta. Czarodzieje z Wydm gonili Trefl, który dzięki dużej skuteczności w kontratakach zachował prowadzenie aż do końca pierwszej kwarty, która skończyła się rezultatem 15 – 16.

Druga kwarta to zupełnie inna gra ze strony Kotwicy. Biało niebiescy zaczęli grać agresywnie, ale też skutecznie i już w 15. minucie spotkania prowadzili 24 – 19. Sopocianie zaskoczeni taką postawą Kotwicy nie potrafili skutecznie odpowiedzieć i zdobyli w tej części gry zaledwie 6 punktów.

Druga połowa należała do Odeda Brandweina. W zaledwie minutę samemu zdobył 7 punktów z rzędu (zagotowując przy okazji najwyżej wygrany fragment dla Kotwicy). Ponadto, pewnie rzucał osobiste, dzięki czemu gdy Trefl zaczął grać bardzo agresywnie, biało – niebiescy regularnie odskakiwali o dwa punkty. Należy też wspomnieć dużej dyspozycji Tomasza Kęsickiego i Jessiego Sappa, którzy zdobyli po 12 punktów. Dzięki dobrej grze całego zespołu, Kotwica ostatecznie pokonała Sopocian  64:59.