29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

informacje kołobrzeg, kotwica kołobrzeg, czarni słupskKotwica Kołobrzeg po imponującym zwycięstwie z liderem Tauron Basket Ligi, Treflem Sopot, wyjechała do Słupska po zwycięstwo. Niestety – nie udało się.

Słupszczanie po ponad miesiącu gry w obcych halach zmobilizowali się, aby pokazać się swoim kibicom z najlepszej strony i rozgromili kołobrzeżan aż 95:63. Pierwsze pięć minut pierwszej kwarty było stosunkowo wyrównane – zespoły grały „punkt za punkt”, dopóki swojej obecności na boisku serią celnych rzutów za "dwa" nie zaznaczył Scott Morisson. Kotwica pogrążyła się jeszcze bardziej nieskutecznością rzutów za trzy punkty i tak pierwszą kwartę kołobrzeżanie przegrali 19:14.

W drugiej kwarcie kłobrzeżanie dalej grali przerażająco nieskutecznie. W końcówce pierwszej połowy punkty dla zespołu gości zdobywał tylko Darell Harris z rzutów osobistych. Niestety, wszelkie inne próby zdobycia punktów były szybko hamowane przez świetną grę defensywną słupszczan, którzy równie dobrze grali w ofensywie, kończąc pierwszą część spotkania wynikiem 43:29.

Pierwsze minuty drugiej części meczu dawały nadzieję na zwycięstwo, ale Scott Morisson nadal popisywał się swoją skutecznością, nie pozwalając Kotwicy odrobić strat. Do ostatniej kwarty Czarodzieje podchodzili z 20–punktową stratą, praktycznie niemożliwą do odrobienia. Trzy minuty przed końcem meczu goście zamarli, pozwalając Czarnym zdobyć 14 punktów, a odpowiadając zaledwie czterema.

Już w najbliższy czwartek na Hali Millenium Kotwica rozegra ostatnie spotkanie rundy zasadniczej u siebie. Czarodzieje zmierzą się z niżej notowaną drużyną Polpharmy Starogard Gdański. Po tym spotkaniu kołobrzeżanie będą pauzować, a następnie zmierzą się na wyjeździe z PBG Basketem Poznań.