Light Snow

-2°C

Kołobrzeg

6 grudnia 2023    |    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
6 grudnia 2023    
    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, mistrzostwa, pływanie, dzieciNa Basenie Milenium rozstrzygnięto IV Mistrzostwa Kołobrzegu w Pływaniu Dzieci. Zawody skupiły rekordową ilość 368 młodych pływaków z Kołobrzegu i okolic.


Zawodnicy pochodzą z Kołobrzegu, Koszalina, Chojnic, Bydgoszczy, Świnoujścia, Darłowa, Ustronia Morskiego. Zawody podzielone były na trzy części, w których startowały dzieci w wieku od 4 do 13 lat. W pierwszym sobotnim bloku zawodów startowali najmłodsi zawodnicy, którzy zaprezentowali swoje możliwości na dystansach 25m z przyborem, 25 i 50m stylem grzbietowym i 25m stylem klasycznym i dowolnym.

Najmłodszym uczestnikiem zawodów był czteroletni Mateusz Ciba reprezentujący Szkółkę Pływacką Depka, który w pięknym stylu z uśmiechem na ustach przepłynął 25m z przyborem pracując nogami do kraula. Małych pływaków wspierali licznie przybyli kibice i rodzice, którzy zmagania swoich pociech obserwowali na trybunach.

W sobotę po południu rywalizację rozpoczęli zawodnicy 10,11,12 i 13 letni, którzy przez dwa dni walczyli o najlepsze wyniki na dystansach 25 i 50m stylem motylkowym, 50m stylem grzbietowym i klasycznym, 50, 100 i 200 stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym. Nie zawiedli zawodnicy MKP Kołobrzeg, którzy osiągali swoje rezultaty życiowe i niejednokrotnie stawali na podium.

Ranga zawodów z roku na rok wzrasta. Uczestniczy w nich, co raz większa liczba zawodników. Prestiż zawodów podniesiony został także ze względu na pomiar czasu, który możliwy jest dzięki tablicom do elektronicznego pomiaru czasu zakupionym przez MKP Kołobrzeg. Dzięki temu do Kołobrzegu przybywają, co raz lepsi zawodnicy, z którymi mogą rywalizować kołobrzeżanie.

W trakcie zawodów swoje książeczki sędziowskie otrzymali nowi sędziowie pływania, którzy po przebytym kursie mieli od razu możliwość sędziowania zawodów pływackich. Cieszymy się, że grono sędziów pływania w Kołobrzegu powiększa się, gdyż do przeprowadzenia takiej imprezy sportowej potrzebny jest sztab kilkudziesięciu osób, który dba o to, by zawody były w pełni rzetelnie przeprowadzone.

Inicjatorem Mistrzostw Kołobrzegu w Pływaniu i głównym organizatorem był pan Karol Torcz, prezes MKP Kołobrzeg, który z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem już po raz czwarty przygotował tak wspaniałe zawody.

Za rok V edycja Otwartych Mistrzostw Kołobrzegu, na którą już teraz organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich młodych pływaków. Organizatorem imprezy był Miejski Klub Pływacki Kołobrzeg i MOSiR Kołobrzeg przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Kołobrzeg.

Relacja i zdjęcia z zawodów Adrianna Bręgoszewska-Szyszko

 

informacje kołobrzeg, mistrzostwa, pływanie, dzieci

informacje kołobrzeg, mistrzostwa, pływanie, dzieci

informacje kołobrzeg, mistrzostwa, pływanie, dzieci

informacje kołobrzeg, mistrzostwa, pływanie, dzieci

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama