Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

27 maja 2024    |    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
27 maja 2024    
    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, medale, modelarzeKołobrzescy modelarze Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta w dniach 22-24 czerwca brali udział w zawodach modelarskich i godnie reprezentowali miasto.


W Mistrzostwach Polski, modelarze  zdobyli w sumie 4 medale:

• I miejsce i tytuł Mistrza Polski w klasie rakiet S7 – makiety rakiet juniorów zdobył Hubert Przedwolski,

• I miejsce i tytuł Mistrza Polski w klasie rakiet S5B – makiety rakiet wysokościowych juniorów zdobył Hubert Przedwolski,

• I miejsce i tytuł Mistrza Polski w klasie rakiet S5C – makiety rakiet wysokościowych seniorów zdobył Marcin Bielecki

• II miejsce i tytuł vice Mistrza Polski w klasie rakiet S5C – makiety rakiet wysokościowych seniorów zdobył Marek Bujak

Na zawodach w grupie juniorów w klasie rakiet S7 – makiety rakiet startował również Kołobrzeżanin Piotr Adamiak. Modelarz miał pecha i przez awarię motoru (zgodnie z regulaminem FAI CE- wówczas są liczone punkty tylko za ocenę statyczną – bez punktów za lot ) uplasował się 10 miejscu. Wyjazd sfinansowany był w całości przez Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta w Kołobrzegu.

Teraz całą trójkę medalistów czeka wytężona praca. We wrześniu modelarze startują na Mistrzostwach Świata na Słowacji. Aby wystartować, muszą uzbierać brakującą kwotę 800 złotych. Dotychczas, od sponsorów otrzymali kwotę 3000 złotych. Do tego dochodzi problem braku pomieszczeń modelarni, bo przez okres wakacji RCK nie ma podpisanej umowy dzierżawy z Przedszkolem Społecznym STO w Kołobrzegu przy ul. Radomskiej 22a. Miejmy nadzieję, że dadzą radę.

informacje kołobrzeg, medale, modelarze

informacje kołobrzeg, medale, modelarze

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama