8°C

18 kwietnia 2024    |    Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
18 kwietnia 2024
    Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

informacje kołobrzeg, ultramaraton, malinowskiUltramaraton odbywał się na trasie 147 km na trasie Szczecin – Kołobrzeg. Do przebiegnięcia było 147 kilometrów. Wygrał, oczywiście Malinowski.

Organizatorem i pomysłodawcą był Wojciech Furmanek, prezes Sanatorium SAN w Kołobrzegu, gdzie znajdowała się meta biegu. Na start I Ultramaratonu zgłosiło się 29 zawodników, w tym 5 osób z Kołobrzegu i okolic. Trasa rajdu prowadziła drogami, lasem, polami i bezdrożami. Była technicznie trudna. - Wymagała odporności fizycznej i psychicznej, znoszenia zimna nocą, a gorączki w dzień – komentuje Zbigniew Malinowski, który bieg ukończył i był pierwszy na mecie. Na trasie organizator przygotował 6 punktów kontrolnych: Sowno na 29,8km, Maszewo na 46,8km, Nowogard na 69,3 km, Płoty na 91 km, Brojce na 111,4 km, Byszewo na 128,6 km, Kołobrzeg na 147 km.

I Ultramaraton wygrał Zbigniew Malinowski z czasem 15h 05m 15s, wyprzedzając o 20 lat młodszego, mieszkającego w Hiszpanii Marka Sacewicza o ok. 3 km i o 18 minut. Trzeci na mecie był Marek Schmit ze Szczecina z czasem 17h 51m 09s. Ultramaraton ukończył także kołobrzeżanin Andrzej Kierznowski, zajmując 11 miejsce z czasem 21 h 36m 21s. Do startu stanęło 29 zawodników, a ukończyło 19-tu.