Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, wachowski, kotwica, testyW sobotę odbył się kolejny trening Kotwicy, który przebiegł w formie wewnętrznego meczu i zakończył kolejny etap testów przed powołaniem do kadry.


Trener Maciej Wachowski po treningu podał pierwsze osiemnaście z dwudziestu czterech nazwisk piłkarzy, którzy w rundzie jesiennej mają szansę reprezentować Kotwicę w III lidze i rozgrywkach pucharowych. Wśród zawodników, którzy nie znaleźli uznania w oczach trenera jest m.in. Kordian Rudziński, któremu Wachowski podziękował za dotychczasową grę. W kadrze znalazło się za to sześciu zawodników, którzy w poprzednim sezonie występowali w barwach Orkana Rumia: Michał Smarzyński, Jakub Poznański, Paweł Dirda, Mateusz Wesserling, Paweł Włodarczewski oraz Roland Kazubowski. Do zespołu przymierzany jest także 20-letni prawy obrońca Kacper Chruściński, który jest wychowankiem Stali Szczecin, a jeszcze niedawno zasilał Młodą Ekstraklasę Polonii Warszawa, będąc tam podstawowym zawodnikiem.

W podstawowym składzie na dzień dzisiejszy Wachowski widzi również zdolnego kołobrzeżanina Patryka Pietrasa, który do tej pory grał w Młodej Ekstraklasie Lecha Poznań. Ponadto w ustalonej 18-stce trener planuje dotychczasowych zawodników Kotwicy Kołobrzeg: Łukasza Krymowskiego, Cezarego Szybkę, Oleksandra Zhdanov, Artura Sarnę, Honorata Stróża, Patryka Skóreckiego, Tomasza Rydzaka, Łukasza Cebulskiego oraz niedawnych juniorów: Mariusza Kurczaka, Adama Zejfera i Adriana Machulę. Nadal nie wyjaśniła się przyszłość Macieja Ropiejki, który przebywa obecnie na testach w klubach I-ligowych. Niewyjaśniona jest również sytuacja Łukasza Pałaszewskiego, który jeszcze przez rok będzie zawodnikiem Akademii Piłkarskiej, choć nowy trener pokłada w nim już dziś duże nadzieje.

Budowanie zespołu potrwa do końca lipca, a docelowo kadra ma liczyć 24 zawodników. Start rozgrywek ligowych wstępnie wyznaczony jest na 18 sierpnia.

W środę Kotwica zagra pierwszy oficjalny mecz w tym sezonie. Rywalem będzie II-ligowa Elana Toruń. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19 i odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu.

 

informacje kołobrzeg, wachowski, kotwica, testy

informacje kołobrzeg, wachowski, kotwica, testy

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama