10°C

28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
28 marca 2024
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

informacje kołobrzeg, kinga, milaszkiewiczW weekend odbyły się Klubowe Mistrzostwa Polski, Nadzieje Olimpijskie Juniorów Młodszych na torach łuczniczych, gdzie startowali zawodnicy z całej Polski.

Po raz kolejny sukces w kategorii juniorek młodszych odniosła zawodniczka MEWY Kołobrzeg - Kinga Milaszkiewicz, która zdobyła srebrny medal, nieznacznie przegrywając w pojedynku o złoto z zawodniczką „Nowego” Marymontu Warszawa, Marią Chrostowską, 4:6. Warto dodać, że przed samą finałową rozgrywką, kołobrzeżanka zajmowała po kwalifikacjach pierwszą lokatę z wynikiem 624 punktów, wyprzedzając drugą zawodniczkę aż o 34 punkty.

W tej samej kategorii startowała Barbara Mikołajczak, która po kwalifikacjach uplasowała się na 14. miejscu z wynikiem 530 punktów, a ostatecznie po pucharowych pojedynkach zajęła 15 lokatę. Debiutantką w kategorii juniorek młodszych była Dorota Dawid, która ostatecznie zajęła 26 lokatę.

Jedyny reprezentant MEWY w kategorii mężczyzn, Artur Barda, po pojedynkach zajął 20 miejsce. W konkurencji mikstów (par mieszanych) Artur Barda wraz z Kingą Milaszkiewicz zdobyli brązowy medal ze zdecydowaną przewagą nad ŁKS Karimą Prząsław 142:118.

Zawodniczki MEWY Kołobrzeg startowały również w konkurencji drużynowej w składzie: Kinga Milaszkiewicz, Barbara Mikołajczak oraz Dorota Dawid i ostatecznie zajęły 6 lokatę.