Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

28 maja 2022    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2022    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


informacje kołobrzeg, malinowski, biegacz, spartathlonZbigniew Malinowski po raz 9 wystartował w 30 edycji Spartathlonu 246 km non stop. Świątynia pięknej Ateny przywitała 394 śmiałków z całego świata.


W tym morderczym i tworzącym historię biegu wystartowało 6-ro Polaków. Do mety przy pomniku króla Leonidasa w Sparcie wśród niewielu na 20 pozycji z czasem 32 godz.18 min. (limit wynosił 36 godz.) dotarł kołobrzeżanin jako jedyny z Polski i pierwszy z trzech najstarszych biegaczy.

30 Spartathlon ukończyło tylko 72 zawodników. Na starcie o 7 rano temperatura wynosiła  28 stopni Celsjusza. Biegacze mieli do pokonania góry, często wznoszące się do 1 300 m. Temperatura w dzień wahała się od 37 do 39stopni, a przy asfalcie sięgała nawet do 64 stopni. Temperatura w nocy nie spadała poniżej 24 stopni. Piekło na ziemi jak mówili Grecy.

Za dobiegnięcie do mety w Sparcie, Zbyszek otrzymał czarkę zimnej wody i wieniec oliwny na głowę. Piękne spartanki 9 raz umyły Zbyszkowi nogi, wcześniej zdejmując skarpetki i buty, koszulkę też! Przypominamy, że kołobrzeżanin to jedyny biegacz na świecie, który po 50-tce (ma już 58 lat) ukończył 9 razy Spartathlon rok po roku, i jedyny ultramaratończyk w Polsce, który z tarczą wraca z Grecji z tych zawodów już 9 raz z rzędu.

Gratulujemy!

informacje kołobrzeg, malinowski, biegacz, spartathlon

informacje kołobrzeg, malinowski, biegacz, spartathlon

informacje kołobrzeg, malinowski, biegacz, spartathlon

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama