Broken Clouds

4°C

Kołobrzeg

29 lutego 2024    |    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil
29 lutego 2024    
    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, sport. szkołaSzkolny Związek Sportowy dokonał podsumowania całorocznej rywalizacji szkół w dyscyplinach sportowych objętych regulaminem współzawodnictwa.


Zespół Szkół Ogólnokształcących im. M. Kopernika po raz kolejny zdeklasował swoich rywali – szkoły z tak dużych miejscowości jak  Szczecin, Koszalin, Świnoujście i wiele innych. Członkowie Zarządu - przedstawiciele   Kołobrzeskiego Szkolnego Związku Sportowego - Bartosz Bieńkowski przewodniczący i Martinella Olszewska - wiceprzewodnicząca, w imieniu organizacji wyróżnili najlepszych  za osiągnięcia sportowe.

Po całorocznych zmaganiach, nadszedł czas na podsumowanie osiągnięć działalności sportowej szkół naszego miasta i powiatu. Uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  w roku szkolnym 2011/2012 rywalizowali na arenach sportowych miasta , powiatu, województwa i kraju  w kilkunastu dyscyplinach sportowych. Od gier zespołowych, poprzez dyscypliny lekkoatletyczne, tenis stołowy, unihokej, pływanie i kończąc na szachach. W sumie w roku szkolnym 2011/12 w zawodach sportowych wystąpiło ponad 3000 uczniów ze  szkół miasta i powiatu kołobrzeskiego, biorąc udział w blisko stu  różnych imprezach sportowych z coroczną tendencją wzrostową.

W klasyfikacji ujęto szkoły naszego miasta i powiatu, zgłoszone do  udziału w zawodach sportowych.

Niepodważalnym liderem w rankingu szkół średnich okazał się  w tym roku Zespół Szkół Ogólnokształcących tzw.„ Kopernik” , który kolejny rok z rzędu występuje w roli lidera wojewódzkiego -  pierwsze miejsce w województwie i powiecie kołobrzeskim dwa lata z rzędu to ewenement. W pierwszej piątce jest również Zespół Szkół im. H . Sienkiewicza z Kołobrzegu. Trzecie  miejsce wśród szkół gimnazjalnych w województwie zdobyło Gimnazjum nr 1 z Kołobrzegu – bazując w dużej mierze  na wychowankach , lekkoatletach KMKL  „ Sztorm”. Na 12 miejscu wśród szkół podstawowych, wraz z brązowymi medalistami Mistrzostw Polski w mini koszykówce chłopców Szkoła Podstawowa nr 4 z Kołobrzegu.
Trzy najlepsze szkoły w województwie na każdym etapie edukacyjnym zostaną  dodatkowo wyróżnione  przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Kolejne miejsca wśród szkół podstawowych zajęli:
Szkoła Podstawowa Gościno 50 miejsce
Szkoła Podstawowa nr 3 Kołobrzeg 59 miejsce
Szkoła Podstawowa nr 8 Kołobrzeg 66 miejsce
Szkoła podstawowa Drzonowo 72 miejsce
Szkoła Podstawowa nr 6 Kołobrzeg 110 miejsce
Szkoła Podstawowa Dźwirzyno 125 miejsce
Szkoła Podstawowa Ustronie Morskie 126 miejsce
Szkoła Podstawowa Czernin 196 miejsce
Szkoła Podstawowa nr 9 Kołobrzeg 221 miejsce
Szkoła Podstawowa nr 5 Kołobrzeg 246 miejsce
Szkoła Podstawowa Siemyśl 274 miejsce

Kolejne miejsca wśród szkół gimnazjalnych zajęli:
Gimnazjum nr 3 Kołobrzeg  -  27 miejsce
Gimnazjum Gościno – miejsce 41
Gimnazjum Drzonowo – miejsce 102
Gimnazjum Ustronie Morskie – miejsce 114
Gimnazjum Dźwirzyno – miejsce 121,
Gimnazjum Społeczne Radzikowo – miejsce 130
Gimnazjum nr 2 Kołobrzeg -  miejsce 137
Gimnazjum Dygowo – miejsce 154
Gimnazjum nr 4 Kołobrzeg – miejsce 168
Gimnazjum Rymań – miejsce 171  
Gimnazjum Siemyśl – miejsce 171
Gimnazjum Wrzosowo – miejsce 186

Kolejne miejsca wśród szkół ponadgimnazjalnych:

Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej Gościno – miejsce 66
Zespół Szkół Morskich Kołobrzeg – miejsce 75
Zespół Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich Kołobrzeg – miejsce 82
Zespół Szkół Mechanicznych Kołobrzeg – miejsce 90

W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych sklasyfikowano 131 szkół. W kategorii szkół gimnazjalnych w rankingu sklasyfikowano 216 szkół  oraz  337 szkół  podstawowych. Nasz powiat, spośród wszystkich 21 powiatów województwa zajął:
szkoły ponadgimnazjalne - miejsce 2
szkoły gimnazjalne - miejsce 6
szkoły podstawowe - miejsce 12

Tekst i foto

Bartosz Bieńkowski
Przewodniczący Kołobrzeskiego Szkolnego Związku Sportowego

 

informacje kołobrzeg, sport, szkoła
Na zdjęciu: uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama