18 kwietnia 2024    |    Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
    Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

informacje kołobrzeg, kotwica, rosa radomFatalna gra w IV kwarcie spowodowała, że koszykarze pożegnali się ze zwycięstwem, choć przez większą część meczu prowadziliśmy.

Pierwsza kwarta to w miarę wyrównana gra. Pierwsze punkty to wymiana rzutów pomiędzy drużynami do stanu 4:4. Po rzucie Niedźwieckiego za 3 punkty prowadziliśmy 9:4, ale Rosa szybko odrabiała punkty po faulu na Bogavacu i celnym rzucie za 3 punkty Cupkowicia. Ostatecznie, Kotwicy udało się w tej części meczu odskoczyć na 2 punkty. W drugiej kwarcie Kotwica grała równie ambitnie, ale niekonsekwentnie. Zdobywaliśmy punkty (prowadziliśmy nawet 8), aby potem kaskadowo je tracić. I choć zachowywaliśmy prowadzenie, to jednak ta tendencja była bardzo niepokojąca.

Trzecia kwarta należała do udanych, ale tu również zdobywaliśmy punkty, a potem traciliśmy je. Najważniejsze jednak, że udało się zachować prowadzenie. Tyle, że taki stan trzeba utrzymać w czwartej kwarcie, która, jak wiadomo, jest piętą achillesową kołobrzeskiej drużyny. I tak było tym razem. Bardzo szybko nazbieraliśmy 5 fauli nie zdobywając ani jednego punktu. Faktycznie, graliśmy fantastycznie w defensywie, ale to dowodzi tylko tego, że zatrzymywaliśmy atak przeciwnika, a nie byliśmy w stanie zakończyć własnej ofensywy. Przez pierwsze 5 minut punkty zdobywała wyłącznie Rosa doprowadzając do remisu. Na 2 minuty przed końcem, Kotwica de facto wróciła do gry, ale na bardzo krótko. Radomianie złapali wiatr w żagle, objęli prowadzenie i już go nie oddali.

Po sobotnim meczu zajmujemy 10 miejsce z dorobkiem 13 punktów.

KOTWICA KOŁOBRZEG 63:70 ROSA RADOM
(16:14, 18:15, 20:16, 9:25)