25 kwietnia 2024    |    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

informacje kołobrzeg, łucznicy, medaleW weekend odbyły się w Nowej Rudzie Mistrzostwa Polski Młodzików w łucznictwie, z których zawodnicy MEWY Kołobrzeg wrócili z medalami.

W kategorii Młodzik Młodszy, Jan Salicki, zdobył indywidualnie brązowy medal z wynikiem 1325 pkt. Drugie miejsce zajął Krystian Kaszuba (SKS Piast Rzeszów) z wynikiem 1326 pkt, natomiast Mistrzem Polski Młodzików został Wiktor Snarski (UKS Piątka Zgierz) z wynikiem 1344 pkt. Poza brązem w rundzie Ł-AB, Jan Salicki zdobył także srebro na odległościach 2x40m oraz brąz na odległościach 2x20m. W tej samej kategorii wiekowej, na 16 miejscu uplasował się Patryk Markwart z wynikiem 1258 pkt, Konrad Nowicki – na 43 miejscu (1155 pkt), Krzysztof Grymbski – 56 miejscu (1124 pkt), Filip Połaniecki – 68 miejscu (1118 pkt).

W kategorii Młodziczka Młodsza, Agnieszka Adamowska uplasowała się na 4. pozycji z wynikiem 1313 pkt i niestety zabrakło zaledwie 3 punktów do zdobycia brązowego medalu. Na odległościach 2x40m, Agnieszka zdobyła brąz z wynikiem 646 pkt. Kolejna zawodniczka Mewy Kołobrzeg, Sandra Wacławek, zajęła 6 miejsce z wynikiem 1281 pkt. Na 34 miejscu uplasowała się Zuzanna Lubińska, 37 miejscu – Dominika Krajewska, 50 miejscu – Julia Milczarek, 56 – Ewelina Szymczak, 61 miejscu – Julia Barda.

W konkurencji zespołowej dziewcząt, drużyna Mewy Kołobrzeg w składzie Agnieszka Adamowska, Sandra Wacławek, Dominika Krajewska i Julia Barda zostały wicemistrzyniami Polski. W konkurencji zespołowej chłopców, drużyna Mewy Kołobrzeg w składzie Jan Salicki, Patryk Markwart, Konrad Nowicki oraz Krzysztof Grymbski zajęła 4 pozycję.

W konkurencji mikstów, Adamowska Agnieszka wraz z Janem Salickim zostali mistrzami Polski z wynikiem 2638 pkt z przewagą 53 pkt nad zespołem UKS Tramp Jarosław.

W kategorii Młodziczka Starsza, bardzo dobrze spisała się Patrycja Jagła, ustanawiając na każdej odległości swoje nowe rekordy życiowe. Na odległości 2x30m uzyskała 628 pkt co dało 4 pozycję, a do brązowego medalu zabrakło Patrycji zaledwie 3 pkt. Łącznie na odległościach 2x50m i 2x30m uzyskała wynik 1216 pkt i ostatecznie uplasowała się na 6 miejscu. W kategorii Młodzik Starszy, Bartosz Grymbski zajął 51 lokatę.

W historii Mistrzostw Polski Młodzików, w tegorocznych zawodach odnotowano rekordową liczbę 274 zawodników.