Overcast Clouds

19°C

Kołobrzeg

28 czerwca 2022    |    Imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz
28 czerwca 2022    
    Imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

informacje kołobrzeg, malinowski, sparthatlonZbigniew Malinowski wziął udział w 10 Spartathlonie w Grecji. Po raz 10, kołobrzeżanin jako jedyny na świecie, pokonał trasę tego morderczego biegu.


Kołobrzeżanin został przywitany transparentami w Sparcie przez  licznie zgromadzonych Polaków, wśród których byli przyjaciele z Sandomierza  Andrzej, Artur, Janek oraz niezastąpiony towarzysz wspólnych biegów Jacek Łabudzki z Sandomierza, który 5 lat temu obiecał Zbyszkowi udział w jego 10-tym SPARTATHLONIE.

Polacy przygotowali Zbyszkowi iście królewski wjazd do Sparty towarzysząc mu po ulicach z Polską flagą i transparentami przez niemal 7 km wśród wiwatów i gorących oklasków licznie zgromadzonych mieszkańców Sparty, kibiców oraz turystów. W 31 edycji SPARTATHLONU 246 km biegu non stop (dzień, noc i dzień) u progu antycznej świątyni pięknej Ateny stanęło 385 śmiałków z 37 krajów całego świata. W tym morderczym biegu wystartowało 12-ro Polaków. Do mety przy pomniku króla Leonidasa w Sparcie dobiegło 142 zawodników. Wśród nich, do mety dobiegło aż 4 Polaków: Edyta Szczygielska jako 2-ga Polka w historii biegu, Tomasz Kuliński (16), Dominik Jagieło oraz na 51 pozycji z czasem 33 godz.27 min. (limit wynosił 36 godz.) dobiegł kołobrzeżanin Zbigniew Malinowski.

Na starcie 27.09.2013 r. o 7 rano temp. wynosiła 23 stopnie. Zawodnicy mieli do pokonania góry, często wznoszące się do 1 300 m n.p.m. Temperatura w dzień wahała się od 32 stopni do 37 w cieniu, przy asfalcie temp. sięgała do nawet  65 stopni. W górach temperatura spadała do 4 stopni.

Za osiągnięcie mety w Sparcie zawodnik otrzymuje czarkę zimnej wody i wieniec oliwny na głowę. Piękne po raz 10 umyły Zbyszkowi nogi, zdejmując skarpetki, buty, koszulkę też. Kołobrzeżanin to jedyny zawodnik w Polsce i na świecie, który nieprzerwanie od 2004 r przez 10 lat ukończył 10 razy SPARTATHLON rok po roku.

 

informacje kołobrzeg, malinowski, spartathlon

informacje kołobrzeg, malinowski, spartathlon

informacje kołobrzeg, malinowski, spartathlon

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama