28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

informacje kołobrzeg, kotwica, stelmet, zielona góraPo wyrównanej walce w czterech kwartach, wynik meczu pomiędzy Kotwicą a Stelmetem rozstrzygnął się w dogrywce, gdzie Czarodzieje ulegli gościom.

Od samego początku Kotwica Kołobrzeg, ku pozytywnemu zaskoczeniu kibiców, postawiła wysoko poprzeczkę gościom. Przez dużą część pierwszej połowy prowadziliśmy, ale Stelmetowi pod koniec udało się wyrównać i wyjść nieco na prowadzenie. Graliśmy świetnie w ofensywie, minimalnie gorzej było w obronie. Drużyna z Zielonej Góry próbowała to wykorzystać, ale trener Dariusz Szczubiał wybrał taktykę, która doprowadziła do remisu po zakończeniu pierwszej połowie meczu. Udało się to dzięki słabej postawie Stelmetu w obronie. Łatwo przechwytywaliśmy piłki i zdobywaliśmy punkty.

Ta taktyka nie sprawdziła się już jednak po powrocie z szatni. Duża część trzeciej kwarty to totalna dominacja Stelmetu. W pewnym momencie Kotwic przegrywała 9 punktami, ale pod koniec kwarty udało się zmniejszyć straty do 3 punktów. To mocno zaskoczyło gości, którzy stracili niemal całą wypracowaną przewagę. W czwartej kwarcie Stelmet znowu zbierał punkty, ale w drugiej połowie tej kwarty znowu roztrwonił ten majątek, a Czarodziejom udało się doprowadzić do dogrywki. Niestety, w dogrywce ulegliśmy Stelemetowi i przegraliśmy spotkanie 3 punktami.

Trzeba powiedzieć, że mecz na otwarcie sezonu ekstraklasy koszykówki był niezwykle emocjonujący. Wykazali się zawodnicy, wykazali się kibice, którzy dali z siebie wszystko. I na szczęście mecz się odbył także dzięki postawie posła Czesława Hoca, który jako lekarz zapewnił opiekę medyczną podczas meczu - drużyna miała problem z medykiem.