Broken Clouds

16°C

Kołobrzeg

2 lipca 2022    |    Imieniny: Jagoda, Urban, Otton
2 lipca 2022    
    Imieniny: Jagoda, Urban, Otton

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

informacje kołobrzeg, morze,wędkowaniePerła Bałtyku rozegrana w niedzielę, była pierwszymi ogólnopolskimi zawodami morskimi zorganizowanymi przez kołobrzeskie Koło Miejskie PZW.


Pomimo wcześniejszego uczestnictwa w wielu podobnych imprezach, dopiero organizacja „perły” uświadomiła nam jak bardzo zawody morskie różnią się od śródlądowych i jak wielkie znaczenie ma włączenie się do pracy całego zespołu. Na szczęście udało nam się uzyskać pomoc z zewnątrz. Bardzo nam pomogło wsparcie udzielone przez firmę Konger i Jaxon bez których „Perła Bałtyku” byłaby dużo skromniejsza. Dziękuję także współorganizatorom projektu, czyli Stowarzyszeniu Kołobrzeska Lokalna Grupa Rybacka i Zarządowi Portu Morskiego Kołobrzeg.

Kołobrzeska Marina Solna była naszą bazą już od piątku, w której bezpłatnie stacjonowały łodzie motorowe biorące udział w zawodach. Tam również, w Sali wykładowej odbył się w sobotę panel dyskusyjny poświęcony wędkarstwu morskiemu. Jak to często bywało wcześniej, Neptun pokrzyżował plany wędkarzy i niedziela powitała nas ulewnym deszczem, który z krótkimi przerwami powracał w ciągu całego dnia kilkakrotnie. Niestety nie tylko intensywne opady dawały się we znaki zawodnikom. W miarę upływu czasu nasilał się wiatr, utrudniający przede wszystkim bezpieczne pływanie. Kilku skipperów nie wypłynęło z tego powodu w morze, jednak sześć jednostek przez kilka godzin zmagając się  z falami próbowało złowić punktowane łososie i trocie. Ta sztuka udała się  załodze Proxima Centauri, która powróciła z dwoma łososiami na pokładzie. Inne jednostki zaliczyły jedynie kontakt z dorszami i belonami.

Na plaży w Grzybowie natomiast rywalizowali zawodnicy trzech oddzielnie punktowanych konkurencji: surfcastingu, spinningu i muszkarstwa, którym oprócz spacerowiczów przyglądali się przedstawiciele lokalnych mediów. Dominowały belony, ale złowiono też kilka fląder, leszcza i płoć, dzięki czemu wyłoniliśmy zwycięzców.

Konkurencja muchowa:
1. Kacper Potrykus

Spinning:
1. Jacek Malesza
2. Jerzy Sikorski
3. Andrzej Pawliczak

Surfcasting:
1. Grzegorz Krężel
2. Maciej Andrzejewski
3. Karol Potka

Trolling:
1. Proxima Centauri, z załogą w składzie: Kamil Kostecki (skipper), Anna Kostecka i Adam Kostecki

Poza zwycięzcami poszczególnych konkurencji wyróżnieni zostali prekursorzy kołobrzeskiego amatorskiego wędkarstwa trollingowego, dla których Marina Solna jest portem macierzystym. Pamiątkowe statuetki trafiły w ręce Grzegorza Kacprzaka armatora łodzi „Gregs”, Kamila Kosteckiego właściciela „Proxima Centauri”, oraz Dariusza Krakowiaka skippera łodzi motorowej „Mietka II”

Nagroda główna kołobrzeskich zawodów „Perła Bałtyku 2014” decyzją kapituły składającej się z przedstawicieli organizatorów i Sędziego Głównego będzie częścią prywatnej kolekcji trofeów Państwa Kosteckich.

Na zakończenie, dziękuję wszystkim którzy poświęcili swój wolny czas by przygotować zawody, szefowi kuchni Hotelu „Ikar Plaza” za opracowanie i przygotowanie menu, zawodnikom dziękuję za uczestnictwo i sportowe zachowanie, mając nadzieję, że gościnna Marina Solna zrekompensowała Wam nasze drobne niedociągnięcia.

Z wędkarskim pozdrowieniem
Wiesław Skólmowski

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama