Scattered Clouds

22°C

Kołobrzeg

14 sierpnia 2022    |    Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
14 sierpnia 2022    
    Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, kołobrzeg, triathlonPonad 400 uczestników: profesjonalistów, pasjonatów triathlonu i debiutantów wystartowało w Triathlonie Kołobrzeg ulicami miasta i okolic oraz w morzu.


Najlepszy na dystansie superkrótkim był Jacek Krawczyk, a na krótkim – Filip Przymusiński (obaj UAM Szpot Triathlon Poznań). To przedsmak emocji przed kolejną imprezą z cyklu ENEA Tri Tour – lipcowym Unity Line Triathlon Szczecin. Jacek Krawczyk pokonał trasę 475 m pływania, ok. 25 km jazdy na rowerze i 5,25 km biegu z czasem 01:02:50. Drugie miejsce zajął Jakub Dec (Triathlon Series Team/KS Hanza Goleniów, czas 01:04:35), a trzecie – Jakub Kaczmarek (Compressport Triathlon Team, czas 01:07:53). Wszyscy uczestnicy musieli zmierzyć się nie tylko z własnymi ograniczeniami, ale również z wymagającą trasą (etap pływacki w Bałtyku) i zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

– To nie morze było najtrudniejsze, tylko wiatr na rowerze i podczas etapu biegowego – podsumował swój start zwycięzca, Jacek Krawczyk. Jak się okazało, kluczem do sukcesu był m.in. dobry etap pływacki, podczas którego zawodnik również był najszybszy. Najlepsza z kobiet na dystansie superkrótkim okazała się Agata Pecyna (MLUKS Triathlon Koło), która na mecie przyznała, że największą trudność sprawił jej start w wodzie. Podobnego zdania była druga z pań, Anna Heneczkowska z UAM Szpot Triathlon Poznań: – W morzu było naprawdę ciężko ze względu na wysokie fale  – powiedziała szczęśliwa zawodniczka, która zwróciła też uwagę na fantastyczny doping kibiców Kołobrzegu.

Na dystansie krótkim uczestnicy pokonali dwukrotnie dłuższą trasę niż na dystansie superkrótkim. Najlepszy w tej rywalizacji Filip Przymusiński osiągnął czas 02:03:56 i pokonał Łukasza Kalaszczyńskiego (PTT Delta Płock, czas 02:05:21) oraz Jakuba Woźniaka (AZS AGH Kraków, czas 02:08:37).

–  Naprawdę świetna publiczność i niełatwy, bo śliski po deszczu asfalt – podsumował krótko start Kacper Stępniak z Rumii, który zajął 4. miejsce. Najlepszą z pań okazała się w tym przypadku Ewa Komander z Kędzierzyna Koźla. – To był trudny wyścig. Wysoka fala, dużo startująca zawodników i dosyć kręta trasa – powiedziała na mecie szczęśliwa zwyciężczyni.

W Triathlonie Kołobrzeg wzięli udział m.in. Joanna Jabłczyńska, Maciej Dowbor oraz Prezydent Poznania, Ryszard  Grobelny. Wśród uczestników byli zawodnicy niemal z całej Polski, w tym również z Kołobrzegu. Wszystkim startującym kibicował Prezydent Miasta Kołobrzeg, Janusz Gromek, który podczas końcowej ceremonii wręczył nagrody najlepszym zawodnikom i zawodniczkom.

– Można powiedzieć, że anioły uchyliły dziś nieba triathlonistom, gdyż po deszczowym starcie pogoda nas pozytywnie zaskoczyła i wyszło słońce – powiedział Janusz Gromek. – Dzisiejsza impreza udowodniła, że  współpraca pomiędzy Poznaniem i Kołobrzegiem układa się idealnie na wszystkich płaszczyznach. Pokazała też, że Kołobrzeg jest naprawdę klimatycznym miastem i otwartym na imprezy sportowe. Już teraz zapraszamy wszystkich na kolejne wydarzenia i przyszłoroczny Triathlon Kołobrzeg.

Wtórował mu Wojciech Kruczyński, dyrektor firmy Endu Sport, która współorganizowała zawody razem z Miastem Kołobrzeg: – Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy zmierzyli się z morskim etapem pływackim. Po Kołobrzegu zawodników startujących w cyklu ENEA Tri Tour czeka kolejna, niepowtarzalna impreza, czyli Unity Line Triathlon Szczecin, podczas którego zmierzą się oni z wymagającym, ale równie ciekawym etapem pływackim w Odrze – dodał Wojciech Kruczyński z Endu Sport.

Nagrody dla najlepszych zawodników wręczył też przedstawiciel spółki ENEA, sponsora tytularnego cyklu. – Wspieramy różne dyscypliny sportu, m.in. żużel oraz siatkówkę. Potencjał triathlonu jest dla nas oczywisty. Ta kombinacja trzech elementów: pływania, jazdy na rowerze i biegu wymaga żelaznego zdrowia i konsekwencji w treningu. To sport trudny, wymagający ogromnej energii, samodyscypliny i systematyczności, co pokazały również dzisiejsze zawody – powiedział Grzegorz Kinelski, wiceprezes ENEA S.A.

Po sportowych zmaganiach organizatorzy Triathlonu Kołobrzeg zaplanowali wieczorny koncert MEZO, i pokaz fajerwerków. Przez cały czas trwały też targi sprzętu sportowego. Zawody w Kołobrzegu były jedną z 7 imprez w ramach cyklu ENEA Tri Tour obejmującego m.in. Unity Line Triathlon Szczecin, ENEA Poznań Triathlon czy Prime Food Triathlon Przechlewo. Sponsorem oficjalnym Triathlonu Kołobrzeg była Itaka. Sponsorem tytularnym cyklu jest ENEA, a sponsorem głównym – Firma Karlik – Autoryzowany Dealer Volvo.

 

informacje kołobrzeg, kołobrzeg, triathlon

informacje kołobrzeg, kołobrzeg, triathlon

informacje kołobrzeg, kołobrzeg, triathlon

informacje kołobrzeg, kołobrzeg, triathlon

informacje kołobrzeg, kołobrzeg, triathlon

informacje kołobrzeg, kołobrzeg, triathlon

informacje kołobrzeg, kołobrzeg, triathlon

informacje kołobrzeg, kołobrzeg, triathlon

informacje kołobrzeg, kołobrzeg, triathlon

informacje kołobrzeg, kołobrzeg, triathlon

informacje kołobrzeg, kołobrzeg, triathlon

informacje kołobrzeg, kołobrzeg, triathlon

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama