7°C

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

informacje kołobrzeg, kotwica, puszcza, niepołomiceKotwica Kołobrzeg zmierzyła się z Puszczą Niepołomice. Pierwsza połowa należała do gospodarzy, druga do gości. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Pierwsza połowa to ewidentnie przewaga Kotwicy. Na początku oba zespoły grały dość defensywnie, ale potem gospodarze urządzali sobie regularne rajdy pod bramkę Puszczy. Krzysztof Biegański kilka razy witał się z piłką, ale rozmijał z bramką, aby wreszcie w 42 minucie po tym, gdy uderzona piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki, dać Kotwicy prowadzenie. Niestety, szkoda tych kilku straconych szans, bo wynik do szatni powinien być wyższy.

W drugiej połowie, Kotwica jakby wyluzowała, za to za grę wzięli się goście. Pod naszą bramką  w obronie panował bałagan, piłkarze kilkukrotnie się gubili i mieliśmy sporo szczęścia, ale świetnie bronił Mateusz Mika. W tym czasie pod bramką dwukrotnie pojawiał się Krzysztof Zaremba. Raz zeszła mu piłka, za drugim razem bronił Mika. Za trzecim razem Puszcza Niepołomice cieszyła się zdobytą bramką i remisem, którym zakończył się mecz inaugurujący II ligę w Kołobrzegu.

Warto zaznaczyć, że na początku spotkania, kapitan drużyny - Krzysztof Biegański, otrzymał puchar za zwycięstwo Kotwicy w III lidze. Natomiast podczas konferencji prasowej, trener Wiesław Bańkosz wyjaśnił dziennikarzom nieobecność Cezarego Szybki. Szybkę czeka długa rehabilitacja po doznanej kontuzji i na razie pozostanie bramkarzem rezerwowym.