Scattered Clouds

16°C

Kołobrzeg

1 października 2023    |    Imieniny: Sława, Dionizy, Teofil
1 października 2023    
    Imieniny: Sława, Dionizy, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Czy prezydent Kołobrzegu nazwała wyborców PiS "hołotą"?

Powracamy do słynnego marszu 4 czerwca. Echa tego wydarzenia można zauważyć w mediach społecznościowych, także tych w wydaniu lokalnym. Ponieważ sprawa zaczęła spotykać się z komentarzami niektórych polityków, postanowiliśmy się lepiej temu przyjrzeć.

Maciej Bejnarowicz, szef Klubu Prawo i Sprawiedliwość w Radzie Miasta Kołobrzeg, skomentował posta, w którym prezydent Anna Mieczkowska pochwaliła się obecnością w stolicy. Pisze tak: "Szanowna Pani Prezydent! Bardzo serdecznie dziękujemy za szacunek jakim obdarza Pani mieszkańców Kołobrzegu (tak tak są tam również wyborcy PIS) Nazywanie nas hołotą jest bardzo przyjazne i z ust nauczycielki i Prezydenta, To bardzo pogardliwe. Dziękujemy za to świadectwo.. Transparent, którym się Prezydent chwali brzmi: Lepiej iść w Kosmos na piechotę niż być pisowską hołotą. To świadczył tylko o Pani i Pani formacji. Dzięki za materialny dowód" (pisownia oryginalna).

Sprawdziliśmy. W swoim poście, Anna Mieczkowska nigdzie nie użyła zwrotu "hołota", opisując tak wyborców Prawa i Sprawiedliwości. W swojej fotorelacji zamieściła zdjęcie, pokazujące różne transparenty. Jeden z obywateli, korzystając z prawa do wyrażania swoich poglądów, napisał tak: "Lepiej w kosmos iść piechotą niż z pisowską być hołotą". Warto zauważyć, że 8 lat temu, podobnie PiS tłumaczyło się z treści transparentów na organizowanych przez siebie marszach przed zdobyciem władzy. Wówczas mówiło się, że to zdanie wyborców. Twierdzenie jednak, że takie zdanie związane z nazwaniem kogoś hołotą padło z ust prezydenta Kołobrzegu, nie ma pokrycia w rzeczywistości, delikatnie mówiąc. Nie wnikamy, czy ktoś za to przeprosi, ale zastanawiamy się, czy to początek wyborczej manipulacji na poziomie politycznym w Kołobrzegu, choć jak przecież wiadomo, w samorządzie nie powinno być polityki...

Robert Dziemba

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama