Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024    
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kto startuje w konkursach w urzędzie, a kto wygrywa?

Kilkanaście dni temu napisaliśmy artykuł o tym, że w magistracie poszukiwany jest naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami oraz sekretarz miasta (przeczytaj). Od razu odezwały się głosy w komentarzach, że konkursy są ustawiane i tak naprawdę od razu wiadomo, kto wygra, a na pewno ktoś po linii partyjnej. Postanowiliśmy przyjrzeć się tym konkursom z 2023 roku. Wybraliśmy tylko ten przedział, gdyż nikt nie wskazał konkretnego stanowiska ani daty takiego "ustawionego" konkursu. Dodajmy od razu: jako redakcja nie będziemy pochylać się nad anonimowymi wpisami typu nazwisko i tyle. Uzasadnienie: ulica mówi, wszyscy wiedzą, itd. W historii naszego portalu pisaliśmy o różnych ciekawych działaniach związanych z zatrudnianiem w magistracie, można przeczytać nasze archiwum od 2009 roku. Wracając do naszych uwag, podzielimy się nimi w każdym przypadku, zaznaczając, że nie uczestniczyliśmy w komisji konkursowej i nie znamy ani dokumentów kandydatów, ani nie znamy ich umiejętności, dlatego nie będziemy się o tym wypowiadać. Stan danych na dzień 17.08.2023.

1. 4.04.2023 r. ogłoszono konkurs na stanowisko strażnik Straży Miejskiej. Ogłoszenie pobrano 6 razy, pozostałych kwitów nikt nie pobierał. "Wpłynęło 5 ofert, 4 kandydatów spełniło wymogi formalne" - pisze rzecznik. Nabór wygrał Marcin Kawalec.

2. 17.04.2023 pojawia się konkurs na wolne stanowisko urzędnicze: podinspektor / inspektor ds. wymiaru podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego osób fizycznych, ewidencji podatkowej nieruchomości w Wydziale Podatków i Opłat. Ogłoszenie pobrano 21 razy. "Wpłynęło 5 ofert, wszyscy spełnili wymogi formalne" - podaje rzecznik. Postępowanie zakończyło się zatrudnieniem Doroty Zabłockiej.

3. Konkurs na podinspektora/inspektora w Wydziale Spraw Społecznych zawisł w BIP 20.04.2023 r. Co ciekawe, kwestionariusz pobrano 2 razy. Oświadczenie 3 razy, RODO 1 raz. Za to do urzędu wpłynęło aż 11 ofert. Jak informuje Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta "wymagań formalnych spełniało 7 ofert, 2 kandydatów nie stawiło się na rozmowy kwalifikacyjne". Konkurs wygrała Anna Woszczatyńska.

4. 24.04.2023 r. ogłoszono konkurs na sekretarza miasta. Ogłoszenie pobrano aż 286 razy. "Wpłynęły 2 oferty, żaden kandydat nie spełnił wymogów formalnych" - pisze rzecznik. Na stanowisko nikogo nie wybrano.

5. 2.05.2023 r. ogłoszono konkurs na głównego specjalistę w Wydziale Inwestycji i Rozwoju. Ogłoszenie pobrano 232 razy. "Wpłynęły 2 oferty, wszyscy spełnili wymogi formalne" - pisze rzecznik. Wygrała Lidia Szyper-Machowska.

6. 18.05.2023 r. ogłoszono konkurs na podinspektora Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami. Ogłoszenie pobrano 175 razy. "Wpłynęła 1oferta, spełniła wymogi formalne" - pisze rzecznik. Zatrudniono Magdalenę Kopeć.

7. 7.06.2023 r. ogłoszono konkurs na Dyrektora Centrum Usług Społecznych w Kołobrzegu. Ogłoszenie pobrano 176 razy. "Wpłynęły 2 oferty, 1 spełniła wymagania formalne" - pisze rzecznik. Konkurs wygrał Andrzej Libera.

Urząd Miasta ogłosił także konkurs na dyrektora Przedszkola Miejskiego Nr 8, co nastąpiło 3.04.2023 r. W odpowiedzi na nasze pytanie ten konkurs przypadkowo pominięto. Ogłoszenie pobrano 22 razy. Nie wiemy, ile ofert wpłynęło, bo magistrat w ogłoszeniach o wynikach naboru już tego nie podaje. Wygrała go Danuta Adamczyk.

Powyższa analiza wskazuje jedno: skończył się czas nawału ofert na stanowiska urzędnicze w kołobrzeskim magistracie. Dotyczy to przede wszystkim stanowisk specjalistycznych, gdzie aby objąć funkcję, trzeba mieć do tego albo właściwe studia przewidziane ustawą, albo przepisowe kompetencje wynikające z doświadczenia zawodowego. Przykładem na to jest konkurs na miejskiego konserwatora zabytków. Pierwszy, miasto ogłosiło 25.10.2021 r. Nie wpłynęła żadna oferta. 24.11.2021 r. ogłoszono drugi konkurs. Nie wpłynęła żadna oferta. 26.11.2021 r. pojawiło się trzecie ogłoszenie, wpłynęła 1 oferta, ale kandydat nie spełniał wymogów formalnych. 10.02.2022 r. ogłoszono konkurs po raz czwarty - nie wpłynęła oferta. 15.03.2022 r. konkurs pojawił się po raz piąty. Wpłynęła 1 oferta, ale kandydat nie spełniał wymogów formalnych. 25.04.2022 r. pojawiło się kolejne ogłoszenie, a konkurs wygrała Jolanta Hrynio.

Robert Dziemba

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama