Overcast Clouds

1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ilu uczniów chodzi na religię - ciekawe wyniki

Lekcje religii w polskim systemie edukacji mają dość głęboko zakorzenioną historię i stanowią integralny element programu nauczania. W przeszłości praktycznie wszyscy uczniowie uczęszczali na te lekcje, ponieważ cieszyło się powszechnym szacunkiem i często była odzwierciedleniem rodzinnych tradycji. Jednak w ostatnich latach zauważa się pewne zmiany w odsetku uczniów uczestniczących w lekcjach religii zarówno w Polsce ogólnie jak i w Kołobrzegu. Udało nam się uzyskać informacje, ilu uczniów uczęszcza na lekcje regli w szkołach ponadpodstawowych. Średnio jest to około 50%.

Najwięcej uczniów zrezygnowało w Ekonomie, to jest 410 osób. Najbardziej "religijną" szkołą okazuje się Zespół Szkół przy ul. Piastowskiej. Najwięcej lekcje religii kosztowały w "Sienkiewiczu", to jest prawie 125 tysięcy złotych rocznie (szczegółowa analiza poniżej).

Widać wyraźnie, a sprawdzamy to każdego roku, że liczba zainteresowanych lekcjami religii wyraźnie spada. Kolejnym problemem jest fakt, że lekcje religii odbywają się w środku planu zajęć, w konsekwencji czego, uczniowie, którzy na zajęcia te nie chodzą, nie mają co z sobą zrobić, a żadne inne zajęcia nie są im gwarantowane.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama