Light rain

7°C

Kołobrzeg

21 lutego 2024    |    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
21 lutego 2024    
    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Przebudowa Krzywoustego: Piesi pozostawieni sami sobie?

W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa przy moście na Krzywoustego (przeczytaj). Poinformowaliśmy was o przygotowywanej organizacji ruchu. Pod artykułem na portalu i naszym profilu na Facebooku, pojawiły się wasze komentarze, które słusznie zwracają uwagę, że ktoś tego remontu nie przemyślał. Mieszkańcy miasta nie kryli swojego oburzenia, bo ich zdaniem  ktoś zapomniał o jednym kluczowym elemencie: o pieszych. Sprawdziliśmy na popularnych mapach. Obecnie, aby dostać się z ulicy Krzywoustego do szkoły lub przedszkola położonych przy ulicy Bogusława X, trzeba pokonać około 2 kilometry. Po 2 listopada, kiedy remont ma się rozpocząć, piesi będą musieli pokonać prawie 6 kilometrów. To znaczący wzrost odległości, który sprawi, że codzienne podróże staną się uciążliwe i czasochłonne. Piesi pozostawieni zostali sami sobie. Kursy linii autobusu numer 7 są dość rzadkie. Nie przygotowano żadnych alternatywnych tras czy tym bardziej przejść dla pieszych. Kładki czy ścieżki rowerowe to w tej sytuacji tylko marzenie, ponieważ na obwodnicy brakuje zarówno chodnika, jak i ścieżki rowerowej. Co gorsza, droga ta jest nieoświetlona, co stwarza realne zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych w ciemniejszych godzinach.

Gdy zapytaliśmy na konferencji (5:30 minuta nagrania) co z pieszymi, w odpowiedzi usłyszeliśmy: Nie planujemy żadnych prac, nie uwzględnione to było. Nie chcemy, by ktoś pod ciężkim sprzętem się znajdowali. Autobusy szkolne i KM mają zostać poinformowane o tym fakcie. Nie sądzę, że mieszkańców jest tutaj aż tak dużo, żeby problemu nie można było rozwiązać i parę miesięcy się poświęcić.

Może się okazać, że mieszkańcy mają inne zdanie. Nam pozostają wątpliwości, czy ktoś to dobrze przemyślał.

Artur Sempruch

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama