Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Czy autobusy Komunikacji Miejskiej jeżdżą na letnich oponach?

W poniedziałek pisaliśmy o zdarzeniu drogowym, w jakim brał udział autobus Komunikacji Miejskiej w dzielnicy Podczele (przeczytaj). Pojazd tylnym kołem znalazł się w przydrożnym rowie. Wielu internautów za taki stan rzeczy oskarżało kierowcę. Podawano także informacje o tym, że autobusy miejskiej spółki transportu publicznego jeżdżą na letnich oponach. Sprawdziliśmy. Wszystkie te informacje okazały się nieprawdziwe. Jak piszemy wielokrotnie, niestety, nie brakuje osób, które rozsiewają informacje niesprawdzone lub celowo pomawiają innych.

Zacznijmy od przyczyn zdarzenia w Podczelu. Tam autobus linii nr 5 podjeżdżając pod wzniesienie prowadzące na drogę krajową nr 11 nie wjechał do rowu. Cięższy tył pojazdu pod wpływem siły grawitacji na spadku drogi zaczął się ześlizgiwać po oblodzonej drodze w kierunku rowu. Kierowca pojazdu, jak ustaliliśmy zarówno w policji, jak i w Komunikacji Miejskiej, nie miał żadnego wpływu na to zdarzenie. Tego rodzaju droga po prostu nie nadawała się do ruchu i jak widać stwarzała zagrożenie. W wyniku zjechania do rowu, autobus nie ucierpiał.

Kolejna sprawa to opony, na jakich jeżdżą autobusy, oczywiście chodzi o poruszanie się w okresie zimowym. Jak wskazywali komentatorzy, autobusy mają jeździć na oponach letnich i w ten sposób stwarzać zagrożenie. Jak mówi Michał Jaczyński, prezes spółki, którego w poprzednich latach już o tę kwestię pytaliśmy, autobusy Komunikacji Miejskiej Kołobrzeg posiadają ogumienie zgodne z homologacją pojazdów. Do każdego pojazdu dostarczone jest także ogumienie zapasowe. Jak usłyszeliśmy, są to opony przeznaczone do jazdy po błocie i śniegu.

Robert Dziemba

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama