Few Clouds

11°C

Kołobrzeg

21 maja 2024    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
21 maja 2024    
    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tydzień z matematyką w SP 5W dniach od 16 do 20 listopada, w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się  Tydzień Matematyki. Dzieci bawiły się i uczyły.


Dzieci chętnie uczestniczyły w przedsięwzięciach matematycznych, które z pewnością odczarowały ten przedmiot, a może i  zachęciły do zgłębiania Jej tajników? Tydzień matematyki poprzedził konkurs plastyczny : "Matematyka wokół nas", której laureatką pierwszego miejsca została uczennica klasy II c: Amelia Cieloch, drugiego uczniowie klasy III c: Zuzanna Kolosa, Paulina Machlarz i Hanna Tyszkiewicz, trzeciego zaś Julia Kwiatkowska z klasy IV a. Prace plastyczne można było podziwiać na holach.

Podczas tych pięciu dni długie przerwy były przeznaczone na gry i zabawy matematyczne : tangramy, wycinanki i domino. Jednak hitem okazało się matematyczne bingo, które udowodniło, że uczniowie bardzo dobrze liczą! Na drugim holu można było korzystać ze stolika matematycznego, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Można tam było kolorować i rozwiązywać zagadki logiczne.

Uczniowie mogli obejrzeć krótkie przedstawienie pod tytułem "Kłótnia liczb" przygotowane przez klasę III c, zobaczyć magię trójwymiarowych obrazów, dowiedzieć się wielu ciekawostek o królowej nauk i ich najsławniejszych przedstawicielach czytając duże gazetki ustawione na trzech holach. Na wybranych lekcjach dzieci tworzyły i  grały w gry planszowe. Układały wieże z kart rywalizując o miano najlepszego architekta.

Tydzień z matematyką w SP 5
Tydzień z matematyką w SP 5
Tydzień z matematyką w SP 5

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama