Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

I miejsce w konkursie gastronomicznymUczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno Hotelarskich wygrali w konkursie kulinarnym, który miał miejsce podczas warsztatów gastronomicznych na temat produktów regionalnych.


Pomysłodawcą i organizatorem warsztatów, konkursu była Agencja Rynku Rolnego w Szczecinie. Młodzi adepci sztuki kulinarnej z 5 szkół województwa zachodniopomorskiego zmierzyli się z trudnym przeciwnikiem, jaki był Black Box (wielka niewiadoma). Uczestnicy nie wiedząc wcześniej, jakie produkty będą mieli do wykorzystania podczas zmagań, świetnie sobie poradzili z wyzwaniem. Obowiązkowymi surowcami, jakie mieli wykorzystać do przygotowania dania zasadniczego oraz deseru były: sandacz, miód i owoce. Oceniana była także wiedza i znajomość produktów regionalnych Pomorza Zachodniego – każda z drużyn miała za zadanie przygotować prezentację multimedialną.

Uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych reprezentujący ZSE-H: Tomasz Haczkowski kl. III a, Adrian Śledź kl. II b oraz Kamil Niemierzycki kl. II b, przygotowali: Sandacza saute aromatyzowanego lionką na dzikim ryżu w towarzystwie karmelizowanej gruszki i chipsem z jarmużu oraz kremowy sernik z ganachem czekoladowym, musem jabłkowym i glazurowaną śliwką, czym podbili serca jury zajmując I miejsce.

I miejsce w konkursie gastronomicznym

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama