Few Clouds

18°C

Kołobrzeg

5 czerwca 2023    |    Imieniny: Kira, Bonifacy, Waleria
5 czerwca 2023    
    Imieniny: Kira, Bonifacy, Waleria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Wiedza o HIV i AIDS jest potrzebnaWraz z rozwojem internetu, wielu wydaje się, że informacje na temat wirusa HIV czy  AIDS, są powszechnie przyswojone. Nic bardziej mylnego. Stąd konkurs o tej tematyce.


W kołobrzeskim Zespole Szkół Morskich odbyła się ósma edycja olimpiady wiedzy o HIV i AIDS. Olimpiada była związana z obchodzonym 1 grudnia światowym dniem walki z AIDS.  Uczestnikami konkursu wiedzy byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu kołobrzeskiego, którzy rozwiązywali test dotyczący zakażenia oraz ryzyka związanego z wirusem HIV, a także AIDS. Nagrody indywidualne ufundowane przez gminę Miasto Kołobrzeg wręczał Jacek Woźniak - zastępca prezydenta ds. społecznych. Najlepsze drużyny otrzymały puchary ufundowane przez posła Marka Hoka.

Warto dodać, że zainteresowanie młodzieży problematyką HIV i AIDS, wbrew pozorom, jest duże. Co więcej, młodzi zdają sobie sprawę, że nie do końca można ufać wiedzy internetowej, więc poszukują dodatkowych informacji, jak na przykład o ryzyku zakażenia wirusem - nie tylko podczas stosunku płciowego, ale na przykład przy udzielaniu osobie krwawiącej pierwszej pomocy.

www.pck.kolobrzeg.pl

Wiedza o HIV i AIDS jest potrzebna
Wiedza o HIV i AIDS jest potrzebna
Wiedza o HIV i AIDS jest potrzebna
Wiedza o HIV i AIDS jest potrzebna
Wiedza o HIV i AIDS jest potrzebna
Wiedza o HIV i AIDS jest potrzebna

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama