Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

21 kwietnia 2024    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
21 kwietnia 2024    
    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Europejski Tydzień AutyzmuKażdego roku pierwszy tydzień grudnia to Europejski Tydzień Autyzmu. Ten fakt wykorzystano do organizacji spotkania poświęconego tematyce osób z autyzmem.


Z tej właśnie okazji, w Urzędzie Miasta, Kołobrzeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Autyzmem oraz Oddział Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dzieci z Autyzmem ze Szkoły Podstawowej nr 5, zorganizowało otwarte spotkanie dla rodziców, nauczycieli, terapeutów. Tematem spotkania były m. in. zagadnienia związane z trudnym etapem w życiu dzieci i młodzieży z autyzmem, jakim jest okres dojrzewania. W tym temacie głos zabrała p. Monika Lipert – Wódz, psychiatra dzieci i młodzieży, która była gościem spotkania.

Dyskusja dotyczyła także asystenta dziecka z autyzmem w placówkach oświatowych. Prezentację na ten temat i materiały dla rodziców przygotowała p. Justyna Całkowska, nauczyciel wspomagający w Szkole Podstawowej nr 5 w Kołobrzegu.  

Gośćmi spotkania były także p. Agnieszka Grzegorczyk-Maziarz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 oraz p. Karolina Szarłata-Woźniak, pełnomocnik starosty ds. osób niepełnosprawnych.

Europejski Tydzień Autyzmu

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama