Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Studia za granicą? A dlaczego nie!Wielu uczniów już wybrało bądź dokonuje wyboru uczelni wyższej. W końcu matura zbliża się nieubłaganie. Tymczasem, przecież nie trzeba studiować w Polsce.


O blaskach i cieniach studiowania za granicą, a w zasadzie w Wielkiej Brytanii, mówi założyciel strony UKstudia.pl Paweł Wróbel, absolwent studiów magisterskich full-time International Relations and Security na University of Liverpool oraz doktorant Institute of Geography and Earth Sciences na Aberystwyth University i jego ambasador. Nie ulega wątpliwości, że absolwenci wybierając swoją uczelnię, nie mają wystarczającej wiedzy na temat kierunków studiów i możliwości dalszego kształcenia. Są zostawieni sami sobie. Tym bardziej, nikt nie zachęca ich do studiowania za granicą.

I aby do tego zachęcić, młody doktorant musiał się trochę postarać, bowiem zainteresowania w kołobrzeskich szkołach nie było, pomimo, że pan Paweł nie chciał za to żadnego wynagrodzenia. To nie pierwszy raz, gdy kołobrzeskie szkoły ponadgimnazjalne z klapkami na oczach podchodzą o bezpłatnych ofert dla uczniów. Dziwne? Niewielu już to dziwi.

Okazuje się, że nauka w Wielkiej Brytanii wcale nie musi być płatna, tymczasem w przeciwieństwie do Polski, niesie ze sobą o wiele lepsze perspektywy i daje absolwentom o większe szanse na dobrze płatną pracę. W Wielkiej Brytanii osoby z tytułem magistra mogą liczyć na zarobki na poziomie około 27 tysięcy funtów rocznie.

Studia za granicą? A dlaczego nie!

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama