Overcast Clouds

18°C

Kołobrzeg

21 września 2023    |    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
21 września 2023    
    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Technikum z Sienkiewicza najlepszeW związku z ogłoszonym niedawno wynikiem Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych "Perspektywy 2016" oraz informacją, że Technikum Zawodowe w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu znalazło się na I miejscu w województwie zachodniopomorskim, w środę 27 stycznia 2016 roku Starosta Kołobrzeski spotkał się z dyrektorem oraz nauczycielami z Zespołu Szkół, którzy mieli bezpośredni wpływ na tak wysoką lokatę swojej szkoły. Były gratulacje, podziękowania, drobne upominki i obietnica pomocy finansowej w zakupie nowego sprzętu.


Nagrodzeni nauczyciele to:

- Anna Stolica-Dobrowolska - nauczycielka języka polskiego
- Izabela Fijałkowska-Stępień - nauczycielka matematyki
- Jarosław Maj - nauczyciel geografii
- Jolanta Kapelańczyk - nauczyciel informatyki
- Jacek Kawałek - nauczyciel informatyki
- Norbert Frańczuk - nauczyciel informatyki
- Katarzyna Wójtowicz-Ameljan - nauczycielka informatyki.

Już po raz kolejny miesięcznik "Perspektywy" opublikował ranking szkół ponadgimnazjalnych

Misją rankingu jest dostarczenie informacji o tym, jak oceniane są polskie szkoły ponadgimnazjalne. Głównymi adresatami rankingu są uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję - wybrać taką szkołę ponadgimnazjalną, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

Takich informacji dostarcza sześć rankingów, w tym dwa główne rankingi ogólnopolskie: Ranking Liceów Ogólnokształcących 2016, Ranking Techników 2016. Przygotowano również rankingi wojewódzkie (oddzielne dla liceów i techników), które są wyciągami z głównych rankingów ogólnopolskich. Wszystkie rankingi, obejmujące łącznie ok. 1500 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, opublikowane zostały na portalu edukacyjnym: www.perspektywy.pl.

Decyzją Kapituły Rankingu ustalone zostały następujące kryteria Rankingu Liceów 2016: sukcesy w olimpiadach 30%, matura - przedmioty obowiązkowe 25%, matura - przedmioty dodatkowe 45%.

Kryteria Rankingu Techników 2016: sukcesy w olimpiadach 20%, matura - przedmioty obowiązkowe 25%, matura - przedmioty dodatkowe 25%, wyniki egzaminów zawodowych 30%.
Wśród najlepszych znalazły się ponownie nasze szkoły powiatowe

W rankingu liceów ogólnokształcących:
I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika uplasowało się na 6 miejscu w województwie zachodniopomorskim, wyprzedziły go tylko cztery licea szczecińskie, w tym najlepsze w Polsce XIII Liceum oraz I Liceum im. Dubois w Koszalinie.

W rankingu techników:
Technikum Zawodowe w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza znalazło się na I miejscu w województwie zachodniopomorskim.

Duży sukces odnotował Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich, którego 3 szkoły uplasowały się w pierwszej 30 najlepszych techników w województwie zachodniopomorskim: Technikum Ekonomiczne na 6 miejsce (110 w kraju), Technikum Hotelarskie na 20 miejscu i Technikum Zawodowe na 28 miejscu.

33 miejsce zajęło Technikum Morskie z Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu.

Technikum z Sienkiewicza najlepsze

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama