Light rain

16°C

Kołobrzeg

23 maja 2024    |    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
23 maja 2024    
    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Bajkowy festyn w PiątceW sobotę w Szkole Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu odbył się festyn z okazji Święta Patrona Szkoły Jana Pawła II.


Tematem przewodnim była bajkowa sceneria. Stoiska bardzo pomysłowo, kolorowo i oryginalnie ozdobiono. Podczas festynu serwowano zimne słodkości prosto z Krainy Lodów oraz zapiekanki, herbatkę i lemoniadę Kubusia Puchatka. Wśród wielu atrakcji były stoiska z polskim jadłem i ziołami, a także bajeczne ciasta i sałatki. Wszystkie  pyszności były wspólnym dziełem dzieci i uczniów naszej szkoły. Dużą popularnością cieszyło się studio tatuażu i malowania twarzy.     

Dodatkową atrakcją było Bractwo Rycerskie KERIN z Gniewu, które wzbudzało olbrzymie zainteresowanie uczestników. Podczas pasjonującej żywej lekcji historii odbyło się pasowanie na rycerzy. Na scenie stanęły najprawdziwsze modelki i modele eko, którzy zaprezentowali najmodniejsze w tym roku, wykonane z naturalnych tworzyw stroje. Podczas trwania festynu odbył się konkurs na najciekawszy kostium ze świata bajki lub filmu, do którego zgłosiło wielu uczestników.  

Podczas festynu zaprezentowano umiejętności młodziutkich adeptów koszykówki –„Kotwiczka” oraz  w imieniu działającej w szkole Strefy Kibica SP 5 pogratulowano zawodnikom Kotwicy 50 awansu do 1. ligi. Sportowymi osiągnięciami pochwalili się również członkowie Akademii Kolarskiej.

Wśród wielu atrakcji było przedstawienie teatralne pt. „Zabawa w śpiącą królewnę” w wykonaniu artystycznie utalentowanych uczniów naszej placówki. Program festynu obfitował  w niezliczoną ilością występów uzdolnionych dzieci naszej szkoły. Wśród nich byli uczestnicy  szkolnego konkursu „Mam talent”, którzy śpiewali, tańczyli i nie tylko… Najmłodszym spodobały się „dmuchańce” oraz gry i zabawy matematyczne a także quizy ze znajomości bajek. Chętni mogli sobie zrobić zdjęcie z namalowanymi Bolkiem i Lolkiem.

Bajkowy festyn w Piątce
Bajkowy festyn w Piątce
Bajkowy festyn w Piątce
Bajkowy festyn w Piątce
Bajkowy festyn w Piątce

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama