Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Młodzi dziennikarze z IzraelaW dniach od 27 czerwca do 3 lipca 2016 roku w Kołobrzegu przebywa grupa młodzieży ze szkoły Metro West, z miejscowości Ra'anana w Izraelu.


Jest to już szósta edycja projektu "Młodzi Dziennikarze Mostem Pomiędzy Narodami, Kulturami i Pokoleniami", który zapoczątkowany został dzięki pomocy Pana Alberta Stankowskiego i współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich "POLIN" w Warszawie, a którego honorowym patronem jest starosta Tomasz Tamborski.

Głównym celem projektu jest stworzenie możliwości nawiązania przyjaźni, a tym samym zapobieganie wszelkim przejawom ksenofobii oraz antysemityzmu, lepsze poznanie historii własnego narodu oraz bogatych i złożonych stosunków polsko-żydowskich jak i możliwości poznania współczesnych Polski oraz Izraela. Cel ten jest realizowany poprzez udział w realizacji zadań projektowych oraz bezpośrednie kontakty. Projekt stwarza jedyną w swoim rodzaju możliwość, zarówno dla naszej młodzieży jak i młodzieży izraelskiej, poznania życia codziennego w Polsce i Izraelu. Młodzież przebywa przez cały czas w rodzinach swoich partnerów.

W tym roku zaplanowano pobyt w Kołobrzegu, podczas którego młodzież będzie zwiedzała nasze miasto oraz brała udział w przygotowanych dla niej warsztatach oraz dwudniowej wycieczce do Bytowa i Gdańska. Na listopad zaś przewidziana jest rewizyty młodzieży ZSO im. Mikołaja Kopernika w Izraelu.

Projekt jest jedynym tego rodzaju realizowanym w województwie zachodniopomorskim, jak również jednym z niewielu w całym kraju.

Młodzi dziennikarze z Izraela

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama