Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Hołd dla bohaterów powstaniaW Zespole Szkół Nr 1 im. H Sienkiewicza podsumowano szkolne uroczystości upamiętniające bohaterów Powstania Warszawskiego.


Uczniowie w strojach z powstania i okupowanej Warszawy  z biało-czerwonymi opaskami na ramieniu wspólnie śpiewali "Warszawskie dzieci " oraz  obejrzeli fragmenty kronik powstańczych. Wzruszającemu widowisku, wzbogaconemu o krótkie inscenizacje, towarzyszyła atmosfera refleksji i zadumy, a zakończyło je rozstrzygnięcie konkursów pod wspólną nazwą  "Kartka z kalendarza Powstania Warszawskiego".

Za wiersz "Purpurowe niebo " I nagrodę otrzymała Paulina Burtowy, zaś w konkursie plastycznym  I miejsce zajęła Anika Domagala, II - Kamila Markiewicz i Michał Ciszek , a III - Ania Śliwińska.  Po raz kolejny młodzież swoją postawą udowodniła, że pamięta o zasługach i ofierze tych, którzy polegli za Ojczyznę.

Uroczysty apel przygotowała Lidia Kus wraz ze swoimi uczniami.

Hołd dla bohaterów powstania
Hołd dla bohaterów powstania

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama